Pikieta pod Pałacem Prezydenckim. Roty Niepodległości apelowały o sprzeciw Dudy wobec 447 w USA

Dodano   0  
  Loading

Roty Niepodległości zorganizowały wczoraj pod Pałacem Prezydenckim pikietę, podczas której wezwano Prezydenta Dudę do jasnego przeciwstawienia się roszczeniom żydowskim podczas jego wizyty w Białym Domu.

Uczestnicy pikiety domagali się, aby Prezydent RP jasno i kategorycznie stanął po stronie obywateli polskich oraz przekazał Donaldowi Trumpowi stanowisko polskich patriotów wobec bezprawnych roszczeń organizacji żydowskich. Skandowano głównie hasła STOP 447 oraz NIE DLA ROSZCZEŃ. Została również przypomniana akcja związana z projektem ustawy STOP447, pod którą Roty MN zebrały ponad 250 tys. podpisów. Do tej pory projekt ustawy znajduje się w Komisji Sprawiedliwości.

https://twitter.com/Damian_Kita/status/1275466031876780032

Podczas pikiety głos zabrali m.in. Robert Bąkiewicz, red. Stanisław Michalkiewicz, Tomasz Kalinowski, Paweł Kryszczak, Aleksander Kowaliński z Ruchu Narodowego oraz posłowie Grzegorz Braun i Dobromir Sośnierz. Nawoływano do wypowiedzenia deklaracji terezińskiej, przyjęcia ustawy STOP447 oraz kategorycznej deklaracji ze strony Prezydenta Andrzeja Dudy, że Polacy nie dadzą się okradać i nie zapłacą nawet złotówki.

Na zakończenie pikiety Robert Bąkiewicz powiedział: „Dzisiaj dokonuje się ludobójstwo właśnie na prawdzie. Dzisiaj dokonuje się pandemia kłamstwa, która niszczy całą prawdę, niszczy dorobek przeszłych naszych pokoleń. Dlatego powinniśmy się w tym miejscu zastanowić, w jaki sposób będziemy podejmowali dalsze działania, w jaki sposób będziemy się bronili i w jaki sposób będziemy przepychali tę granicę czy odpychali od nas tę gilotynę, która już nad nami praktycznie wisi i za chwilę ma nam ściąć głowę.”

ROTY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY