Dr. Jozwiak o Koalicji Polskiej: “Większość działaczy o poglądach konserwatywnych zdążyło opuścić tę formację” [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

Gościem Rozmowy w Mediach Narodowych był Bartosz Jozwiak, prezes Unii Polityki Realnej. Tematem rozmowy była między innymi sprawa poparcia związków partnerskich przez młodzieżówkę Kukiz’15.

Pani redaktor zapytała gościa o zdanie na temat sytuacji światopoglądowej w Koalicji Polskiej. ” W okresie, kiedy byłem posłem, młodzieżówka Kukiz’15 składała się z innych osób, te osoby są już starsze. Większość działaczy o poglądach konserwatywnych zdążyło opuścić tę formację. Widząc, w którym kierunku ta partia poszła, nie widzi mnie fakt, że mogło dojść do takiej sytuacji” – odpowiedział Dr. Józwiak. Gość stwierdził, że w Koalicji Polskiej bardziej stawia się na podejście gospodarcze niż obyczajowe. Według niego, formacja ta nie prezentuje już podejścia konserwatywnego w sprawach obyczajowych.

Zobacz także: Wrocław zagrożony powodzią. Czy grozi nam powtórka z 97 roku?

Agnieszka Jarczyk przypomniała sytuację, w której lider PSL’u pytany o podejście do związków partnerskich, stwierdził, że sprawa ta powinna zostać rozstrzygnięta poprzez referendum. Zaznaczyła, że wiele polityków podczas kampanii wyborczej, ucieka w ten sposób od jednoznacznej odpowiedzi. “Oczywiście jest to ucieczka od jasnej deklaracji, odpowiedzi. Podobną sytuację zauważyć możemy u Rafała Trzaskowskiego, kiedy był pytany o to przez Biedronia (…) politycy zdają sobie sprawę z tego, że popieranie tejże mniejszości jest mało popularne. Tym bardziej podczas prowadzenia kampanii wyborczej. Zdecydowana większość Polaków stoi na straży tradycyjnym wartościom, które są zapisane w konstytucji”. Całość nagrania znajduje się poniżej.

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY