Sondaż: Na kogo może liczyć Andrzej Duda w II turze wyborów prezydenckich?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak wynika z najnowszego sondażu dla “Super Expressu” nie uda się rozstrzygnąć wyborów prezydenckich 28 czerwca. W II turze wyborów spotkają się prawdopodobnie Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W badaniu sprawdzono, jak wtedy rozłożą się głosy wyborców.

Wynika z niego, że wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szymona Hołowni i Roberta Biedronia w większości deklarują, że w drugiej turze, mając do wyboru Dudę lub Trzaskowskiego – zagłosują na prezydenta Warszawy. Większość elektoratu Krzysztofa Bosaka wskazała, że w drugiej turze wybierze kandydata PiS. Może to nakłonić Andrzeja Dudę do podjęcia starań o przekonanie do siebie elektoratu Krzysztofa Bosaka.

W drugiej turze wyborów prezydenckich głosy wyborców mogą rozłożyć się w następujący sposób:

Wyborcy Szymona Hołowni: Rafał Trzaskowski – 74%, Andrzej Duda – 17%, Trudno powiedzieć – 5%, Nie głosowałbym – 4%;

Wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza: Rafał Trzaskowski – 63%, Andrzej Duda – 17%, Trudno powiedzieć – 13%, Nie głosowałbym – 7%;

Wyborcy Roberta Biedronia: Rafał Trzaskowski – 85%, Andrzej Duda – 7%, Trudno powiedzieć – 1%, Nie głosowałbym – 7%;

Wyborcy Krzysztofa Bosaka: Rafał Trzaskowski – 19%, Andrzej Duda – 49%, Trudno powiedzieć – 16%, Nie głosowałbym – 16%.

Zgodnie z badaniem zagłosować w wyborach chce łącznie nawet 66,5 proc. obywateli. Z kolei 20,7 proc. deklaruje zdecydowanie, że nie odda głosu w nadchodzących wyborach. Badanie 16 i 17 czerwca na próbie 1047 dorosłych Polaków zrealizował na zlecenie “SE” Instytut Badań Pollster.

Według prognoz pracowni IPSOS oraz znanego psefologa Marcina Palade, przepływy dla dwóch głównych kandydatów plasowałyby się następująco:

źródło: se.pl/rmf24.pl/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY