S. Mentzen o wyjsciu z kryzysu. “Nikt nie wie jak to się potoczy” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Tomasza Sommera na kanale Youtube’owym NczasTV był doktor nauk ekonomicznych, wiceprezes partii Korwin – Sławomir Mentzen. Tematem rozmowy była gospodarka oraz to w jaki sposób poradzimy sobie z kryzysem wywołanym przez WHO.

Wiele osób zastanawia się jak poradzimy sobie z kryzysem. W jaki sposób wyjdziemy z niego. Jest to niewątpliwie zagwozdka, którą próbuje rozwiązać S. Mentzen. “Nikt nie wie jak będzie wyglądała droga powrotu do normalności. Nie mam szklanej kuli, która przepowiada przyszłośc i podejrzewam, że nikt takiej nie ma. Gdyby ktoś wiedział jak potoczy się sytuacja to mógłby zbić fortunę na giełdzie. Może spekulancji mają taką wiedze. Ja nie mam (…) od 1920 roku nie było tak gwałtownych załamań gospodarek na świecie (…) z jednej strony mamy kryzys podażowy, ponieważ producenci mają ograniczoną produkcję a z drugiej popytowy ponieważ rząd nakazał konsumentom siedzenie w domu”.

Zobacz także: Patryk Vega: „Zrobię film o aferze podkarpackiej, mam taśmy” [WIDEO]

Kryzys na rynku ropy naftowej

Sławomir Mentzen kontynuując nawiązał do współistniejącego kryzysu na rynkach ropy naftowej. “Gdy ludzie przestali się poruszać, przestali również kupować paliwo. Z ropą naftową jest taki problem, że nie da się zatrzymać jej wydobycia. Wystąpił problem z magazynowaniem surowca, co spowodowało spadek cen ropy do 40 dolarów poniżej zera”.

Każde państwo poradzi sobie inaczej

“Podejrzewam, że każda gospodarka poradzi sobie na swój sposób. To wszystko zależy od decyzji rządów poszczególnych państw oraz postawy obywateli (…) Przykładowo w Szwecji sprzedaż detaliczna spadła jedynie o 2%, natomiast w Polsce o ponad 20% (…) W najgorszej sytuacji znajdują się takie państwa jak Hiszpania i Włochy. One jeszcze nie wstały z kolan po poprzednim kryzysie i prawdopodobnie najciężej przejdą obecny”. Powiedział polityk. Całość wywiadu znajduje się poniżej.

Zobacz także: Sondaż: PiS liderem. Konfederacja trzecia!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY