REKLAMA

Sondaż: PiS liderem. Konfederacja trzecia!

Sondaż: PiS liderem. Konfederacja trzecia!

Najnowszy sondaż wykazał, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż obejmuje prowadzenie. Partia prezesa Jarosława Kaczyńskiego została wybrana przez 46% Polaków.

REKLAMA

Sondaż CBOS dostarcza także informacje, że tyle procent głosów otrzymałaby partia rządząca, gdyby doszło do wyborów na przełomie maja i czerwca. Porównując obecne wyniki do sondażu z marca tego roku wywnioskować można, że Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje 3-procentowy spadek poparcia.

Konfederacja znalazła się na podium

Drugie miejsce wg sondażu zajęła Koalicja Obywatelska, na którą zdecydowało się oddać głos 19,7 proc. respondentów. Partia ta również odnotowuje spadek w porównaniu z wynikami z marca – o 1 punkt procentowy. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja, gdzie poparcie zadeklarowało 5,8 proc. osób biorących udział w badaniu. Poparcie w tym przypadku spadło o ponad 1 punkt procentowy.

Wg sondażu 5,1 proc. ankietowanych deklaruje obecnie poparcie dla Lewicy, która w badaniu marcowym miała wyższy wynik o 2 pkt. procentowe. Za Lewicą plasuje się natomiast Koalicja Polska (PSL + Kukiz’15) z wynikiem 5 proc. poparcia. Ona również odnotowuje spadek głosów o 2 punkty procentowe.

ŹRÓDŁO: DORZECZY

Zobacz także: Rafał Ziemkiewicz oskarżany o antysemityzm. Chodzi o jego nową książkę

REKLAMA

Komentarze