Jarosława Kaczyńskiego znów poniosło? „Chamska hołota”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
sejm

/ Źródło: flickr.com

W nocy z 4 na 5 czerwca odbyło się w Sejmie głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Głosowanie poprzedziły obrady, podczas których doszło do wzajemnych napięć. Wg posłów Koalicji Obywatelskiej Jarosław Kaczyński użył wobec nich określenia „chamska hołota”.

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra Szumowskiego zgłosili posłowie Koalicji Obywatelskiej. Przedstawiła go posłanka Barbara Nowacka, określając Łukasza Szumowskiego „największym zawodem ostatnich miesięcy”. W trakcie wystąpienia posłanki doszło do sprzeczki pomiędzy posłami. Kiedy poseł Borys Budka zauważył, że Jarosław Kaczyński stoi przy ławach rządowych, poprosił aby usiadł na swoje miejsce. Borysa Budkę przywoływał natomiast do porządku wicemarszałek Ryszard Terlecki, w wyniku czego nastąpiła nieprzyjazna wymiana zdań pomiędzy posłami.

„Lepsizm pana prezesa słyszałam już kilka razy”

Posłowie opozycji przekonują, że Jarosław Kaczyński podczas sprzeczki określił ich „chamską hołotą”. Borys Budka zamieścił również na Twitterze wpis na ten temat, uznając zachowanie prezesa PiS jako  „skandaliczne”.  Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel odniósł się do niniejszego wpisu. Jak napisał: „Prezes Jarosław Kaczyński powie słowo prawdy o zachowaniu części posłów i nagle wielkie poczucie krzywdy”.

Na ten temat wypowiedziała się także posłanka Barbara Nowacka. „-Lepsizm pana prezesa słyszałam już kilka razy. Wtedy, gdy wchodził na cmentarz, na który ja wejść nie mogłam, bo wtedy jego ból był lepszy od mojego.” – powiedziała między innymi.

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Ministra Szumowskiego. Za wnioskiem padło 213 głosów, a przeciw – 237. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

ŹRÓDŁO: GAZETA.PL

Zobacz także: Google naruszył prywatność milionów amerykanów? Jest pozew! Koncernowi grozi 5 mld dolarów kary

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY