REKLAMA

Google naruszył prywatność milionów amerykanów? Jest pozew! Koncernowi grozi 5 mld dolarów kary

Google naruszył prywatność milionów amerykanów? Jest pozew! Koncernowi grozi 5 mld dolarów kary

Przeciwko Google został złożony pozew firmy Boies Schiller. Oskarża firmę o śledzenie każdego z użytkowników także w trybie prywatnym. Koncernowi grozi gigantyczna kara finansowa około 5 mld dolarów.

REKLAMA

Do sądu federalnego w San Jose w Kalifornii rozstał złożony pozew, w którym prawnicy zarzucili naruszanie prywatności milionów użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Którzy korzystali z przeglądarki w trybie incognito.

Prawnicy stanęli w obronie obywateli, którzy nieustannie kontrolowani są przez firmy technologiczne. Śledzeni są poprzez rozmowy konwersacje oraz przeglądane strony. Wielu internautów przekonanych było, że przeglądając strony poprzez tryb prywatny nie zapisuje się historia przeglądania oraz pliki cookies. W rzeczywistości gogle ma jednak wiedzę co do stron odwiedzanych w takim trybie.

Google „Nie może nadal prowadzić działalności polecającej na gromadzeniu danych praktycznie wszystkich Amerykanów posiadających komputer lub telefon”.

Korporacja Google broni się przed zarzutami, że ich działania nie są nielegalne i nigdy nie były objęte tajemnicą. Grozi im 5 mld dolarów.

źródło:PAP

Czytaj także na łamach w Mediów Narodowych:

REKLAMA

Komentarze