Krzysztof Bosak o odbudowie Marynarki. “Marynarka Wojenna jest jedną z najbardziej rozbrojonych rodzajów sił zbrojnych” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Gdańsku odbyła się konferencja prasowa Konfederacji. Krzysztof Bosak wezwał do odbudowy polskiej Marynarki Wojennej. “Jesteśmy dzisiaj w Gdańsku po to aby przypomnieć, że Polska zasługuje na sprawną i prawidłowo wyposażoną Marynarkę Wojenną. Dokładnie sto lat temu miały miejsce zaślubiny Polski z morzem”

Zaapelował kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak, “Generał Józef Haller, narodowiec, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej dokonał tej ceremonii. Dziś przypominamy o tym fakcie ale również o fakcie, że ustanowiony Program Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych, który przewidywał budowę ponad 30 jednostek nie został zrealizowany nawet w 15 % (…) Mamy doczynienia z sytuacją, w której zapowiedzi gonią zapowiedzi. Kolejne rządy wymyślają głównie kolejne programy prac studyjnych. W których większość nie przechodzi do etapu wdrożeniowego (…) Marynarka Wojenna jest jedną z najbardziej rozbrojonych rodzajów sił zbrojnych (…) przypomnijmy, że 30 % naszego handlu zagranicznego odbywa się drogą morską. Chciałbym wezwać rząd od prezydenta aby działać w tym obszarze. Dowódctwo Marynarki Wojennej powinno wrócić do Gdyni (..) apeluję również do mediów o to by zaprzestały nagłaśniać zapowiedzi robione przez polityków. Niech zaczną ich rozliczać z tych obietnic. Powinniśmy uzyskać zdolność operacyjną dla polskiej Marynarki Wojennej przekraczającą 12 000 mil morskich” – oświadczył poseł i kandydat na prezydenta. Całość konferencji znajduje się poniżej.

Zobacz także : Michal Niezńanski o Konwencji Stambulskiej.” Stoją za nią WHO i homo lobby” [WIDEO]

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY