Robert Bąkiewicz dosadnie o rozpadzie państwa. “Zderzyliśmy się z górą lodową” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Mediów Narodowych na Youtubie był Robert Bąkiewicz – prezes Rot Niepodległosci oraz Marszu Niepodległosci. Tematem rozmowy była aktualna sytuacja Państwa Polskiego. “Zmniejszona produkcja, zmniejszone wpływy z podatków to dopiero początek problemów z jakimi przyjdzie nam żyć. Czy to początek załamania państwa ? ” zapytał Redaktor Dominik Cwikła.

“Można by zobrazować obecną sytuację do Titanica, który zderzył się z górą lodową ale wie o tym tylko załoga. Natomiast nieświadomi niczego pasażerowie dobrze bawią się na pokładzie. To co nas czeka to niewątpliwie nagłe tąpnięcie gospodarki (…) obecną dziurę budżetową rząd stara się załatać doraźnymi środkami aby przed wyborami ludzie jak najmniej odczuli skutki kryzysu. Skutki działań rządu odczujemy w miarę upływu czasu, wtedy dopiero tak naprawdę ujrzymy skalę tragedii do jakiej doprowadziły nas działania zapobiegające rozprzestrzenianiu wirusa. To będzie miało efekt domina (…) bezrobocie lawinowo wzrasta, w Stanach Zjednoczonych w okresie lockdown’u wzrosło o 30 mln osób”.

Zobacz także : Poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj o Szymonie Hołowni. „Jest to niewątpliwie jedna z odsłon systemu, z którym walczymy” [WIDEO]

Problemy ze spłatą kredytów

Rober Bąkiewicz odniósł się także do dramatu zwykłych ludzi, którzy z powodu utraty płynności finansowej nie mają z czego spłacać np. kredytów. “Państwo od 30 lat robi wszystko by nauczyć Polaków żyć na kredyt. Nie chodzi tutaj o kredyty inwestycyjne, które są potrzebne do tego aby pobudzać gospodarkę. Chodzi o kredyty konsumenckie na rzeczy, które nie są nam wcale potrzebne (…) banki będą skrupulatnie dążyły do odzyskiwania straconego mienia (…) ten system jest tak stworzony właśnie abyśmy jako naród byli wplątani w niewolę długów. Nie tylko my ale nasze dzieci i wnuki również. My jako Roty Niepodległości będziemy zajmować się tym tematem (…) architektura finansowa, z która mamy doczynienia jest architekturą lichwy i złodziejstwa(…) banki współcześnie nie podejmują żadnego ryzyka w związku ze swoją działanościa. Do tego są szeroko chronione przez państwo. Kreują pusty pieniądz, który nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Czas powiedzieć temu dość !”. Całość wywiadu znajduje sie poniżej.

Zobacz także : Prezydent Brazylii nie wiedział, że są włączone kamery. Padły mocne słowa: „Uzbrojonych ludzi nie da się zniewolić”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY