Lisicki: “Trzaskowski kołem ratunkowym dla PO” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Lisicki

Paweł Lisicki / Fot. YouTube/Media Narodowe

Redaktor naczelny dziennika “Do Rzeczy” Paweł Lisicki skomentował na łamach Mediów Narodowych sprawę cenzury utworu Kazika w radiowej trójce. Podzielił się również opinią w temacie zmiany kandydata na Prezydenta przez PO.

W komentarzu dla Mediów Narodowych redaktor naczelny “Do Rzeczy” odniósł się do sprawy utworu Kazika pt. “Twój ból jest lepszy niż mój”, która to została zdjęta ze względów politycznych z anteny radia Trójka.

“Twierdzenie, że nastąpiło złamanie przepisów jest ryzykowne, bo jak wiadomo ich nie ma. Wygląda na to, że piosenka która wygrała na liście przebojów została zdjęta z tego pierwszego miejsca nie z powodu złamania reguł, tylko dlatego że piosenkarz krytycznie śpiewał tam o odwiedzinach na cmentarzu 10. kwietnia Jarosława Kaczyńskiego. To spowodowało gorącą reakcję dyrekcji” – ocenił sprawę Lisicki.

Zobacz także: Jacek Sasin obecnie przebywa na kwarantannie. Powód? Kontakt z zakażonym górnikiem

Kolejnym tematem rozmowy pomiędzy Agnieszką Jarczyk, a Pawłem Lisickim był wybór Rafała Trzaskowskiego jako “zmiennika” dla kandydatury marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Redaktor ocenił jego szansę na drugą turę oraz zakres oddziaływania na elektorat poszczególnych rywali.

“Rafał Trzaskowski jest kołem ratunkowym, którym Platforma sobie rzuciła. Gdyby nie było tej kandydatury to Małgorzata Kidawa-Błońska mogłaby liczyć na dramatyczny wynik rzędu 9-10 procent, co byłoby z punktu widzenia PO katastrofą” – zauważył redaktor – “Głównym zadaniem było odnalezienie kandydatury osłabiającą pozycję Szymona Hołowni i pozwalającej na zajęcie drugiego miejsca” – stwierdził Paweł Lisicki.

Zauważył również, że obecnie Prezydent Andrzej Duda ma przewagę nad innymi rywalami z tego powodu, że najbardziej wywiera wrażenie sprawnego na tą funkcję. Jest to spowodowane m.in. urzędowaniem przez 5 lat jako głowa państwa. Pod względem programowym to Krzysztof Bosak wypada wśród kontrkandydatów na prawicowego i konserwatywnego polityka.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY