REKLAMA

Jacek Sasin obecnie przebywa na kwarantannie. Powód? Kontakt z zakażonym górnikiem

Jacek Sasin obecnie przebywa na kwarantannie. Powód? Kontakt z zakażonym górnikiem

Wicepremier Jacek Sasin przebywa obecnie na kwarantannie. Polityk Prawa i Sprawiedliwości miał mieć bezpośredni kontakt z zakażoną osobą. Według najświeższych informacji do niebezpiecznego dla Sasina spotkania miało dojść w poprzedni czwartek. Czy minister aktywów państwowych może mieć COVID-19?

Wedle dziennikarskich informacji, a także doniesień resortu, Jacek Sasin miał kontakt z zakażonym. Do feralnego spotkania miało dojść w miniony czwartek.

REKLAMA

Zainteresowany odnosi się do zaistniałej sytuacji

Jacek Sasin postanowił odnieść się do krążących wokół niego plotek. Na swoim twitterowym profilu minister aktywów państwowych starał się rozwiać wszelkie niejasności:- Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję-pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej- stwierdził Sasin.

Pierwszy o sytuacji poinformował” Super Express”, w poniedziałek tuż przed 20.30. Oto wpis Huberta Biskupskiego- zastępcy redaktora naczelnego” Super Expressu”.

Sasin spotykał się z górnikami

Wicepremier od jakiegoś czasu spotyka się dosyć często z górnikami, prowadząc dialog na temat obecnej sytuacji mającej miejsce w rzeczonej branży. Niestety jak powszechnie wiadomo, śląskie kopalnie są największym ogniskiem epidemii w całym kraju. Jak zapewniał dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski, do końca tygodnia trudna sytuacja powinna zostać opanowana. Właśnie w tym regionie od jakiegoś czasu odnotowuje się największą ilość zachorowań. Co jednak warte nadmienienia również na Śląsku przeprowadza się największą ilość testów.

Funkcja wicepremiera niesie ze sobą wzięcie odpowiedzialności za aspekt górnictwa, właśnie dlatego Jacek Sasin został oddelegowany do rozmów z przedstawicielstwem tej branży.

Natomiast jeszcze w połowie miesiąca minister aktywów państwowych, mówił tak:- Absolutnie koronawirus nie jest i nie będzie żadnym pretekstem, żeby podejmować jakieś nadzwyczajne działania długofalowe. Moim głównym założeniem jest dążenie do tego, żeby górnicy nie tracili pracy i żebyśmy zapewnili bezpieczeństwo energetyczne Polsce.

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja i czy rzeczywiście( jak zapewniał dziś Łukasz Szumowski), uda się opanować największe ogniska zakaźne do końca bieżącego tygodnia.

MONEY.PL

REKLAMA

Komentarze