Kukiz: “W II turze na zwycięstwo z Dudą ma szansę tylko Kosiniak-Kamysz”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Poseł Paweł Kukiz z Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 był gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie RMF FM. Odniósł się w niej m.in. do szans poszczególnych kandydatów w wyborach prezydenckich oraz bieżących sytuacji w polskiej polityce.

Jak zaznaczył Paweł Kukiz, jedynym kandydatem, który ma szansę na zwycięstwo z Andrzejem Dudą jest Władysław Kosiniak-Kamysz. „To jedyny kandydat, który pokazuje instrumenty, którymi można zwalczyć ten bandycki, postkomunistyczny ustrój” – stwierdził polityk.

Były kandydat na prezydenta ustosunkował się również do kandydata Koalicji Obywatelskiej. „Zdecydowanie łatwiej PiSowi będzie atakować Trzaskowskiego niż kobietę – Kidawę Błońską. Oni go po prostu „zajadą”, jestem o tym przekonany” – dodał.

Artysta zadeklarował, że jest w trakcie tworzenia nowej partii o nazwie K15. Kukiz pytany w RMF FM, z kim mógłby stworzyć nowy klub parlamentarny, odpowiedział: „z każdym, kto uzna postulaty z 2015 r. – zmianę ordynacji wyborczej, obligatoryjne dla władz referenda, ustawę antykorupcyjną, ustawę antysitwową”. Jak mówił, „wszystko jest kwestią umowy”. Zapowiedział również, że jeśli PSL nie wpisze do swojego statutu postulatów demokracji bezpośredniej to wystąpi z Koalicji Polskiej. Dopytywany, do kiedy PSL ma spełnić ten warunek, powiedział, że jesienią ma się odbyć zjazd walny Stronnictwa, który „jest władny takie zmiany wprowadzić” i tam ma zostać podjęta decyzja.

W dalszej części wywiadu stwierdził, że wszystkie partie polityczne w Polsce działają na zasadach zbliżonych do działania zorganizowanych grup przestępczych. „Każda partia polityczna w Polsce jest w mniejszym lub większym stopniu spatologizowana. Każda z nich idzie tylko i wyłącznie po spółki Skarbu Państwa, po rodzinę na swoim. Niczym szczególnym się ani PSL od PiS-u nie różni, ani PiS od Platformy.”

Całą rozmowę można obejrzeć tutaj:

źródło: rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY