Bosak: “Unia Europejska blokuje pomoc dla dużych polskich firm” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W środę odbyła się konferencja prasowa Konfederacji, w której udział wzieli między innymi kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak i były kandydat na prezydenta z 2015 roku Jacek Wilk. Konferencja odbyła się aby media dowiedziały się o braku działań polskiego rządu w sprawie blokowania przez Komisję Europejską pomocy jaką są działania antykryzysowe.

“Dziś chcemy wezwać do działania polski rząd. Rząd który od miesiąca biernie się przygląda jak Unia Europejska blokuje pomoc dla dużych polskich firm. W tej chwili złożono już wnioski na pomoc w wysokości 20 mld złotych. 25 mld złotych to sumaryczna kwota jaką rząd przewidział na pomoc dla polskich firm, zatrudniających około 200 tysięcy pracowników. Przypomnijmy, że oznacza to iż Komisja Europejska blokuje pomoc dla firm zatrudniających 3,5 miliona polskich pracowników. Te firmy mogą upaść tylko dlatego, że Komisja Europejska blokuje pomoc uruchamianą w ramach działań antykryzysowych” – zaapelował obecny kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. ” Dla przykładu takie firmy jak Lufthansa czy Air France dostaną już zatwierdzoną przez Komisję Europejską pomoc na kwotę znacznie większą niż cała pomoc dla polskiej gospodarki, która skutecznie jest blokowana” dodał poseł Konfederacji.

Zobacz także : Miasto Lublin zdecydowało się na finansowanie in-vitro z budżetu miejskiego? Kasprzak: „Projekt wprowadzenia finansowania in-vitro ze środków publicznych jest w formie pilotażowej” [WIDEO]

Głos zabrał Jacek Wilk

Komentarz w sprawie zabrał również były kandydat na prezydenta z 2015 roku Jacek Wilk. “Szanowni Państwo w tym szczególnym przypadku idealnie sprawdza się powiedzenie, że rząd nie jest w stanie rozwiązać żadnego problemu bo to rząd sam w sobie jest problemem. W tej konkretnej sprawie to super rząd unijny jest super problemem. Duże firmy to takie, które zatrudniają ponad 200 osób, te firmy zatrudniają ponad 3 miliony ludzi. To nie jest czas aby bawić się w biurokrację i ciągłe przedłużanie procedur. To cieżki etap lockdown’u, który skończy się recesją jeśli w czas nie zaaragujemy”.

Zobacz także : Skuteczna pomoc ofiarom pedofilii – Ordo Iuris uruchamia Zespół ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży [WIDEO]

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY