Blisko połowa Polaków chce zniesienia nakazu noszenia maseczek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziewczynka w maseczce.

/ fot. Canva/Pexels

W “Super Expressie” pojawiły się wyniki badań, gdzie ankieterzy pytali się Polaków o noszenie maseczek. Blisko połowa odpowiadających, pragnie aby nakazał został zniesiony. Samo obostrzenie zostało wprowadzone przez rząd ponad miesiąc temu. Miało ono za zadanie powstrzymać szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju.

W piątkowym wydaniu dziennika “Super Express” pojawiły się wyniki ankiety wykonanej przez Instytut Badań Pollster w dniach 15-17 maja na 1089 grupie Polaków. Same wyniki mogą być zaskakujące biorą pod uwagę fakt, iż nakaz noszenia maseczek został wprowadzony zaledwie miesiąc wcześniej.

Zobacz także: Burza po filmie Latkowskiego. Wojewódzki idzie do sądu, Majdan chce sprostowania

Z przeprowadzonych badań ankieterów jasno wynika, iż blisko połowa rodaków tj. 47 procent respondentów, chce aby ministerstwo zdrowia wraz z rządem odwołało nakaz noszenia maseczek. Tylko 30 procent odpowiadających jest przeciwnego zdania.

Warto przypomnieć, że to obostrzenie zostało wprowadzone 16. kwietnia i miało ono powstrzymać szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa po naszym kraju. Z takiego obowiązku zostały zwolnione dzieci do 4. roku życia, osoby z dolegliwościami układu oddechowego, osoby niesamodzielne oraz niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym lub głębokim.

se.pl/interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY