Zaradkiewicz rezygnuje z I prezesa SN. Znamy następce: “Od zawsze bronił wartości życia i wolności”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda powierzył wykonywanie obowiązków pierwszego prezesa Sądu Najwyższego sędziemu Aleksandrowi Stępkowskiemu. Powodem była rezygnacja ze stanowiska sędziego Kamila Zaradkiewicza.

O zmianie pierwszy poinformował PAP:

Kancelaria Prezydenta: Andrzej Duda w związku z rezygnacją sędziego Sądu Najwyższego Kamila Zaradkiewicza z wykonywania obowiązków Pierwszego Prezesa SN, powierzył sędziemu SN Aleksandrowi Stępkowskiemu wykonywanie obowiązków Pierwszego Prezesa SN.

Zaradkiewicz skomentował swoje odejście na konferencji prasowej w piątek po 11. – Moja rezygnacja jest stanowczym wyrazem protestu przeciwko nieustannym próbom uniemożliwiania sprawnego prowadzenia prac Zgromadzenia Ogólnego sędziów Sądu Najwyższego – powiedział.

Kim jest nowy I Prezes?

Od kwietnia 2012 r. organizował Centrum Prawne Ordo Iuris jako jego dyrektor. Po przekształceniu Centrum w Fundację Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Stępkowski dwukrotnie był prezesem jej zarządu: najpierw od 2013 r. do końca listopada 2015 r., a później od listopada 2016 r. do listopada 2017 r.

Od listopada 2015 do sierpnia 2016 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdy kierował nim Witold Waszczykowski.

Jego wybór już komentowany jest w mediach społecznościowych.

Świetna wiadomość! Prof. Stępkowski I Prezesem SN, człowiek który od zawsze bronił wartości życia i wolności, opanowany, kompetentny, o wielkiej kulturze osobistej. Jako jego były student mogę też powiedzieć, że wymagający – komentuje Wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

https://twitter.com/kalinowski__/status/1261226778275831811
https://twitter.com/lisieckipawel/status/1261250577780158464

TWITTER

Zobacz także: Wyciekły tajne informacje z Chin – Liczba chorych na COVID-19 powyżej 600 tysięcy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY