REKLAMA

Chiny zatajały liczbę chorych na masową skalę? Wyciekły tajne informacje!

Chiny zatajały liczbę chorych na masową skalę? Wyciekły tajne informacje!

Portal „Foreign Policy” podaje informacje, że Chiny mogły zataić jeszcze większą liczbę przypadków chorych na Covid-19 niż miało to miejsce do tej pory. Według ich danych liczba ta mogła wynieść blisko 640 tysięcy zakażonych. Z oficjalnych informacji wynika, że zarażonych było ponad 80 tysięcy.

Z oficjalnych informacji przekazanych przez chiński rząd wiadomo o 82,919 przypadkach zarażeń na COVID-19 oraz 4,63 zgonach z powodu koronawirusa. Zachodnie media i władze wielokrotnie już powtarzały, że Pekin może specjalnie zatajać prawdziwe dane na temat przebiegu epidemii w ich kraju.

REKLAMA

Zagraniczny portal „Foreign Policy” pozyskał informacje z Narodowego Uniwersytetu Obrony i Technologii w Chinach. Uczelnia ta zbiera wszelkie dane na temat epidemii koronawirusa w Państwie Środka, analizując związane z tym zagrożenie. Portal informuje, że zbiór ten może znacząco pomóc epidemiologom i ekspertom zdrowia publicznego na świecie.

Zobacz także: Jaki: Trzaskowski złamał prawie wszystkie obietnice wyborcze, prócz kasy na LGBT

Jak zaznaczają autorzy publikacji – „Choć dane nie są dostatecznie wyczerpujące, są niezwykle bogate”. Podana jest liczba 640 tysięcy przypadków zarażeń koronawirusem oraz pokazano mapę z 230 miastami, gdzie je odnotowano.

Mapa zawiera również epicentrum zachorowań czyli Wuhan i prowincję Hubei wraz z okolicznymi prowincjami. Znajdują się w tym zbiorze przypadki, gdzie ozdrowieńcy zmarli w późniejszym czasie. Zawarto również informację, że Chiny zweryfikowali swoją metodologię potwierdzania przypadków w połowie lutego, gdy liczba chorych w Hubei znacząco wzrosła po wprowadzeniu rozpoznawania chorych za pomocą technologii komputerowej. W przeciwieństwie do innych krajów, szczyt epidemii przypadł na czas przed wprowadzeniem rygorystycznego testowania osób z objawami.

Operacją pozyskiwania danych miał kierować dyrektor uczelni Zhang Haisu, któremu władze poświęcają swoje podniosłe pochwały i podziękowania w walce z koronawirusem. Nie jest do końca jasna metodologia pozyskiwania informacji przez uczelnię. Oficjalnie informują, że dane zostały pozyskane od Ministerstwa Obrony.

foreignpolicy.com

REKLAMA

Komentarze