Wiemy kto będzie cenzurował Facebooka! Przyjaciel Sorosa, radykalna muzułmanka, feministki, biseksualna żydówka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg / Fot. Flickr

Rewolucja kadrowa w popularnym medium społecznościowym dobiegła końca. Facebook będzie teraz posiadać niezależną od szefostwa Radę Nadzorczą, która zajmie się moderacją treści na portalu. Polski komentator Adam Gwiazda informuje, iż wśród gremium znalazło się wielu lewicowych aktywistów w tym radykalna muzułmanka.

Znany polski komentator życia publicznego z Francji Adam Gwiazda informuje o utworzeniu się specjalnej Rady Nadzorczej w Facebooku. Media ochrzciły już ją Sądem Najwyższym tego portalu z racji swojej niezależności od kierownictwa amerykańskiego potentata mediów społecznościowych. Jest ona w stanie uchylić nawet decyzje jego właściciela Marka Zuckerberga w sprawie moderacji treści na Facebooku i Instagramie.

W Radzie Nadzorczej zasiądzie 20 członków, którzy mają moderować treści na portalu zgodnie z ochroną wolności wypowiedzi oraz międzynarodowych norm praw człowieka. W jej skład wchodzą m.in. byli polityczni liderzy, dziennikarze, prawnicy o lewicowym charakterze.

Zobacz także: Karolina Buczkowska – młoda patriotka opowiada o swojej walce z niepełnosprawnością [WIDEO]

Na pierwszy plan wysuwa się jemeńska pisarka Tawakkol Karman. W przeszłości otrzymała pokojową Nagrodę Nobla, a także mocno wspierała ruchy islamistyczne takie jak Bractwo Muzułmańskie. Poparła również byłego prezydenta Egiptu Mohameda Morsiego, który został obalony na wskutek puczu w 2013 roku. Nie kryje również swojego wsparcia dla radykalnego dżihadu.

https://twitter.com/delestoile/status/1259201708628103179

W dalszej kolejności w radzie zasiądzie Afia Asantewaa Asare-Kyei. Jest prawnikiem, a jej specjalizacją jest ochrona praw osób LGBT w Afryce oraz krytyczny feminizm rasowy. Przewodniczy Open Society Initiative dla zach. Afryki, odnogi ONG Sorosa.

Kolejnym ważnym członkiem jest Pamela Karlan, profesor ze Stanford. Mówi o sobie “złośliwa biseksualna żydowka”, która wspiera ruchy LGBT. W 2013 roku za prezydenta USA Baracka Obamy była zastępcą Prokuratora Generalnego. Nie ukrywa swojej pogardy dla obecnego amerykańskiego przywódcy. Uczestniczyła również w nieudanym impeachmencie Donalda Trumpa.

“Konstytucja nie uznaje tytułów szlacheckich. Nazwał swojego syna Barron, ale nie może zrobić go baronem” – mówiła wówczas przed komisją Pamela Karlan.

Kolejnym ciekawym wątkiem oraz postacią jest była premier Danii, Helle Thorning-Schmidt wywodząca się ze środowiska socjaldemokratycznego. Na swoim koncie posiada skandal z unikaniem płacenia podatków. Podczas ceremonii ku czci Nelsona Mandeli, który kierował ruchem przeciwko apartheidowi oraz odpowiedzialnego za pogarszającą się sytuacji białej ludności w RPA – zrobiła sobie wspólne zdjęcie z Barackiem Obamą i Davidem Cameronem.

Znalazło się również miejsce dla bliskiego przyjaciela Georga Sorosa. Pochodzący z Węgier András Sajó w przeszłości należał do komunistycznej aparatury tego kraju. Jest wielkim orędownikiem imigracji. Zasiada również w sądzie ETCP, gdzie przychylił się do skazania Węgier za deportację dwóch imigrantów z Bangladeszu. Zakazywał również wieszania krzyży we Włoszech.

komputerswiat.pl/twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY