REKLAMA

Karolina Buczkowska – młoda patriotka opowiada o swojej walce z niepełnosprawnością [WIDEO]

Karolina Buczkowska – młoda patriotka opowiada o swojej walce z niepełnosprawnością [WIDEO]

Gościem Mediów Narodowych była Karolina Buczkowska, studentka i działaczka społeczno-patriotyczna. Od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie dziecięce. W programie opowiedziała o swoim zamiłowaniu do Ojczyzny oraz o swojej działalności patriotycznej.

REKLAMA

Młoda studentka i działaczka społeczna Karolina Buczkowska na samym początku wspominała swoje pierwsze kroki, w którym uświadomiła sobie swoją miłość do Ojczyzny, choć jak przekonuje od dzieciństwa patriotyczne apele zawsze budziły u niej ciepło na sercu – „Patriotyczne pieśni w podstawówce to było zawsze coś mi bliskiego. W szkole bardzo lubiłam historię” – powiedziała – „Mój brat słuchał w pokoju patriotyczny rap. Leciała wówczas piosenka o Witoldzie Pileckim. Wtedy zaczęłam wgłębiać się w historie patriotycznych bohaterów” – kontynuowała.

Zobacz także: „Je*ać ją nożem”. Działacz KO atakuje wolontariuszkę pro-life. Będzie zgłoszenie do prokuratury

W programie opowiedziała również o swojej chorobie czterokończynowego porażenia dziecięcego oraz o tym jak wygląda jej codzienne życie – „Poruszam się głównie na wózku. Mam też niedowład rąk, także zwykłe czynności, które człowiek wykonuje mechanicznie sprawiają mi trudność” – wyznała Karolina Buczkowska. Mówiła również o tym, że spełniła swoje marzenie o udziale na koncercie muzyki patriotycznej połączonej z akcją charytatywną.

Wbrew stereotypom, z największą dyskryminacją spotkała się w szkole integracyjnej dla osób niepełnosprawnych. Tam pomimo świadomości nauczycieli nie czuła się dobrze, gdy jeden z nich wstawiał uwagi za nierobienie notatek z powodu niewładności rąk. Dopiero na późniejszym etapie edukacji, gdy uczęszczała do liceum, czy teraz studiując spotyka się z większą życzliwością i sympatią.

Wspomniała również o swoich trudnościach w związku z epidemią koronawirusa. Przez kilka tygodni po wprowadzeniu restrykcji nie mogły jej zostać udzielane zabiegi rehabilitacyjne. To wpłynęło na jej stan zdrowia. Dopiero po uchyleniu obostrzeń dla rehabilitantów, znów może rozpocząć codzienne zabiegi poprawiające jej zdolności manualne.

Karolina Buczkowska bardzo dziękuje za wszystkie zbiórki pieniędzy zorganizowane w ostatnich latach na jej rehabilitacje.

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze