Niemcy: Emeryt udzielał pomocy “uchodźcom”. Teraz będzie eksmitowany, a jego mieszkanie zajmie 6 migrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do niesamowitego absurdu doszło w niemieckiej prowincji Wirtenbergia. Historia emerytowanego małżeństwa w podeszłym wieku nie zostawia złudzeń co do funkcjonowania systemu rozlokowania azylantów, a ambaras całej tej sytuacji polega na tym, że wyprowadzić musi się ktoś kto wcześniej działał w organizacji udzielającej azylu uchodźcom.

https://twitter.com/delestoile/status/1258882121424416770

Klaus Roth wraz z małżonką od 25 lat zamieszkuje w mieszkaniu komunalnym niedaleko Martinskirche w Neckartaiflingen. W miasteczku liczącym około 4 tys. mieszkańców wychował trójkę dzieci, dziś mieszka tam wraz z żoną. Gdy w 2015 roku do Niemiec przybyło wielu azylantów, a raczej imigrantów zarobkowych to Klaus działał w organizacji do spraw uchodźców i ewentualnego ich rozlokowania. Skutkowało to w późniejszym czasie przyjęciem sześciu “azylantów” do wioski emerytowanego działacza społecznego, aby było ciekawiej miejscowa rada zdecydowała się na ulokowanie uchodźców w sporym bo liczącym 150 m2 mieszkaniu Klausa Rotha. Jak podaje gazeta Junge Freiheit rada zaproponowała aby ten przeprowadził się do mniejszego mieszkania z tym samym czynszem tym samym zwalniając lokum co wywołało frustrację – „Włożyłem dużo pieniędzy i pracy w mieszkanie. Odnowiłem je od zera ” zaprotestował Niemiec dodając, że jest po dwóch operacjach kręgosłupa i jego stan zdrowia wyklucza przeprowadzkę. Burmistrz jednak napiera na wyprowadzkę małżeństwa tłumacząc się – “Jesteśmy pod presją i musimy przyjąć uchodźców a mieszkanie Klausa Rotha spełnia wymogi prawne i nie jest własnościa zamieszkującej tam pary emerytów.” Warto odnotować fakt, iż  gmina Eschbach im Breisgau po niemal 25 latach zrezygnowała z najemców aby przyjmować imigrantów.

Zobacz także : Walka w Sądzie Najwyższym. „Starsi sędziowie usiłują wykluczyć nowych”

Sąd Rejonowy w Nürtingen orzekł, że emeryt musi opuścić swoje mieszkanie

Sprawa potoczyła się niekorzystnie dla dotychczasowych najemców lokalu. Sąd Rejonowy w Nürtingen orzekł , że rozwiązanie umowy najmu jest co prawda utrudnieniem dla Klausa Rotha lecz nie przeważa to nad interesem właściciela, w tym przypadku miejscowych władz, których decyzja o wyprowadzce była tłem dla Sądu w Nürtingen. Junge Freiheit poprosił właściwy urząd o to by skomentował wyrok sądu oraz trudną sytuację Klausa Rotha, ten jednak odnosił się do  „solidarności komunalnej” i  „równego podziału uchodźców do gmin”. Małżeństwo choć nie zgadza się z decyzją sądu musi opuścić mieszkanie.

Zobacz także : Farbowany konserwatysta- jak obecny prezydent zawiódł tradycyjny elektorat.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY