REKLAMA

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar przeciwko wyborom w maju

REKLAMA

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich po raz kolejny krytycznie wypowiedział się na temat organizacji wyborów prezydenckich w obecnej sytuacji.

Nie należymy do fanów Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Powszechnie znane są jego lewackie poglądy, jawne sprzyjanie lewicowo-liberalnej opozycji i skandaliczne milczenie w sprawach, w których mógłby pomóc prześladowanym lub ograniczanym katolikom i patriotom. Warto jednak odnotować, że Adam Bodnar po raz kolejny krytycznie wypowiedział się na temat organizacji wyborów prezydenckich w obecnej sytuacji. Przypomnijmy tylko, że według oficjalnych planów wybory mają odbyć się 10 maja. Mniej oficjalnie mówi się, że odbędą się one tydzień lub dwa tygodnie później, ale najprawdopodobniej na pewno w maju. Nikt, poza samym PiS, tego nie chce.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Gowin: „majowe wybory w ogóle nie wchodzą w grę”

„W opinii RPO przeprowadzenie wyborów Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020, z uwagi na zagrożenia związane z COVID-19, nie jest możliwe” – poinformował RPO, Adam Bodnar. Zaznaczył, że „nie ma gwarancji, że głosowanie korespondencyjne będzie zgodne z zasadą powszechności”. Zwrócił także uwagę na to, o czym od dawna mówi np. Krzysztof Bosak. „Kampania wyborcza nie toczy się z poszanowaniem zasady równości szans kandydatów, a obywatelom nie jest przekazywana wiedza o wyborach w minimalnym, satysfakcjonującym stopniu”. „Gdy głosowanie korespondencyjne staje się jedyną procedurą, gwarancje zasady powszechności głosowania zostają znacząco obniżone w porównaniu z procedurą podstawową”.

REKLAMA

Komentarze