Biskup senior Paweł Cieślik zakażony koronawirusem! Ma 79 lat

REKLAMA

Biskup senior Paweł Cieślik jest zakażony koronawirusem. Emerytowany biskup ma aż 79 lat. O sprawie poinformowała diecezja koszalińsko-kołobrzeska.

Koronawirus nie odpuszcza ani bogatym, ani biednym, nie zwraca uwagi na zawód i zasługi. Niestety dotarła do nas informacja, że jednym z ponad już dziesięciu tysięcy zakażonych koronawirusem w naszym kraju jest biskup senior, Paweł Cieślik. Oczywiście większość osób wobec koronawirusa ma podejście spokojne i trudno mówić o panice. Większe problemy będziemy mieli w związku z zamrożeniem gospodarki i wielkimi ograniczeniami ze strony rządów. Emerytowany biskup ma jednak 79 lat, a więc znajduje się w grupie ryzyka. O zakażeniu biskupa poinformowała diecezja koszalińsko-kołobrzeska. Znajduje się on obecnie w szczecińskim szpitalu.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Gowin: „majowe wybory w ogóle nie wchodzą w grę”

„Informujemy, że badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wykonane u bp. Pawła Cieślika, dało wynik pozytywny. Biskup jest hospitalizowany w szpitalu w Szczecinie. Prosimy o uszanowanie jego prywatności” – poinformowała diecezja. Zaznaczono także, że „biskup Edward Dajczak, ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski, apeluje o modlitwę w intencji chorego”. Emerytowany biskup przez dwadzieścia lat (1995-2015) sprawował funkcję biskupa pomocniczego. Media informują także o innych duchownych, który są zakażeni koronawirusem. Mowa o proboszczu radomskiej parafii Świętej Jadwigi Królowej oraz jednym z księży z parafii św. Maksymiliana Kolbego w diecezji toruńskiej. Zakażonych jest już w Polsce ponad dziesięć tysięcy osób, zmarło ponad 400.

REKLAMA

Komentarze