Polskie spółki zostaną przejęte przez obcy kapitał?! Konferencja Bosaka [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, regularnie organizuje konferencje prasowe. Tym razem ostrzegł przed przejmowaniem polskich spółek.

Kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, regularnie organizuje konferencje prasowe, podczas których porusza wiele ważnych tematów. Tym razem przedstawiciel narodowców, konserwatystów i wolnościowców mówił o zagrożeniu przejęcia kluczowych polskich spółek. Na konferencji wystąpił z jednym z liderów Ruchu Narodowego, Michałem Wawrem. “Temat bezpieczeństwa rynku kapitałowego, bezpieczeństwa naszych firm przed przejęciami zza granicy” – tak określił sprawę poruszaną podczas konferencji prasowej Michał Wawer. Mówił o tym, o czym niektórzy mogą nie wiedzieć, że np. “Skarb Państwa w spółce Orlen ma tylko 27% udziałów”. Wymieniał też inne kluczowe spółki.

ZOBACZ TAKŻE: Przemilczani bohaterowie. Kibice piłkarscy pomagają w walce z wirusem

Krzysztof Bosak mówił: “W tej nadzwyczajnej sytuacji musimy uważnie obserwować działania wszystkich liczących się gospodarczo państw świata”. Według jednego z liderów narodowców państwa te aktywnie działają w celu zabezpieczenia swojego stanu posiadania. Mówił o przykładach Niemiec czy Stanów Zjednoczonych. Politycy Konfederacji podkreślali, że mamy do czynienia z wielką rywalizacją wielkich państw i mocarstw na płaszczyźnie gospodarczej. Apelowano więc o zabezpieczenie strategicznych polskich spółek, w których udziały ma polskie państwo. “Oczekujemy od rządu, aby zaproponował strategię obrony własności w sektorze strategicznym”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY