REKLAMA

Przemilczani bohaterowie. Kibice piłkarscy pomagają w walce z wirusem

Przemilczani bohaterowie. Kibice piłkarscy pomagają w walce z wirusem

Niestety media praktycznie przemilczają temat wsparcia polskich kibiców piłkarskich dla szpitali, medyków. Media Narodowe nie. Wspaniała jedność Polaków.

Polityka bywa brudna, doskonale to wiemy. Od piętnastu lat trwa w niej nieprzerwana walka pomiędzy dwoma plemionami – PiS i PO. Poza politykami, Polacy wykazują się nieprawdopodobną jednością w walce z pandemią koronawirusa. Media głównego nurtu przemilczają działania polskich kibiców piłkarskich. „Kibole” czy „chuligani”, jak nazywają ich media, pomagają szpitalom i medykom w swoich miastach, organizują zbiórki potrzebnych materiałów czy pieniędzy. Od wielu dni praktycznie każdego dnia pojawiają się relacje i zdjęcia z tego typu akcji przeprowadzanych przez kibiców. Robią to nie dla poklasku, ale dlatego, że uważają to za słuszne.

REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE: Żałosna TVP. Robią z Romana Giertycha narodowca. „Były prezes MW”

Relacje te regularnie publikuje np. profil Avanti, który można znaleźć na Twitterze. W ciągu ostatnich godzin pojawiły się tam zdjęcia i opisy zbiórek przeprowadzanych przez kibiców np. Legii Warszawa, Górnika Wałbrzych, Arki Gdyni, Śląska Wrocław, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Widzewa Łódź, Okocimskiego Brzesko, GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, Iskry Kielce, Wisły Kraków, Wisły Płock, Lecha Poznań, KSZO Ostrowiec. Wcześniej pojawiły się relacje praktycznie z każdego większego klubu piłkarskiego w kraju. Pamiętamy słowa śp. gen. Petelickiego o kibicach: „Ze wszystkich kibiców robi się pseudokibiców, a przecież to ci ludzie będą bronili Polski”. Gratulujemy, zauważamy, jesteśmy z Wami.

REKLAMA

Komentarze