Ponad 9 tysięcy zakażeń koronawirusem w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń. Odnotowano 340 nowych przypadków oraz 3 zgony. W Polsce przekroczono liczbę 9 tysięcy zarażonych na SARS-COV-2 osób. Dotychczas zmarło 350 osób zarażonych koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w Niedzielą rano o nowych 340 przypadkach zarażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano w Ślaskim -144 i w Wielkopolsce – 80 oraz w Dolnośląskim -65. Zdecydowanie mniejsze liczby osób chorych na COVID-19 odnotowano w lubelskim – 15, zachodniopomorskim -10, po 8 w kujawskopomorskim i małopolskim, opolskim – 4, warmińskomazurskim – 3, podlaskim – 2 oraz jedna w pomorskim.

Zobacz także: Przemilczani bohaterowie. Kibice piłkarscy pomagają w walce z wirusem

Odnotowano również kolejne trzy przypadki zgonów. Był to 65-letni mężczyzna w Tychach, 84 latek z Raciborza oraz 82-letni mężczyzna z Kalisza. Większość z nich chorowała na inne przypadłości.

Dotychczas zmarło już 350 osób zarażonych SARS-COV-2. W sumie odnotowano 9082 przypadki zarażeń koronawirusem. Wykonano również ponad 200 tysięcy testów (nie jest to równoznaczne z liczbą przebadanych osób – red.).

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY