REKLAMA

Czerwony Terror. Niezwykły cud krzyża i męczeństwo ks. Toufara [WIDEO]

REKLAMA

W ramach cyklu „Czerwony Terror” dr Anna Mandrela przedstawiła historię i męczeństwo ks. Toufara. Mowa o niezwykłym cudzie krzyża. Zapraszamy do oglądania.

Dr Anna Mandrela, w ramach cyklu „Czerwony Terror”, opowiedziała nam historię księdza Josefa Toufara. Historia dotyczyła niezwykłego cudu krzyża. „Ksiądz głosił kazanie pt. >pośród was stoi Ten, którego nie znacie< i w dziwny sposób, w momencie kiedy ksiądz był na ambonie i wypowiadał słowa >Tu, w tabernakulum jest nasz Zbawiciel< i wskazywał na tabernakulum, wtedy zaczął się poruszać krzyż, który znajdował się na ołtarzu”. Sam ksiądz tego nie widział, ale w późniejszym okresie ściągnęło to na jego głowę zainteresowanie służb komunistycznych.

Wszystko działo się w ówczesnej Czechosłowacji. „Około 20 osób widziało jak krzyż stojący na tabernakulum zaczyna się poruszać o 45 stopni najpierw w jedną stronę, w stronę ewangelii, następnie zwrócił się i pochylił w kierunki kapłana” – mówiła dr Anna Mandrela. „Ksiądz nie wiedział jak się ma zachować, sam był sceptyczny, polecono mu by jednak zebrał te relacje. Zebrał relacje osób, które niezależnie od siebie, w podobny sposób opowiadały o tym dziwnym poruszeniu krzyża”. Co ciekawe, wśród świadków był też jeden komunista-ateista, który dzięki temu się nawrócił.

ZOBACZ TAKŻE: Wszechpolski program w Mediach Narodowych. „Warząc Słowa” [WIDEO]

Ksiądz nie chciał sensacji. „W kazaniu wygłoszonym tydzień później chciał uspokoić ludzi”. „Wiemy tylko, że krzyż się zakołysał, nie musimy w tym widzieć jakiegoś nieszczęścia, ponieważ nasza parafia jest dobra. Przeciwnie, możemy to uznać za wyróżnienie naszej parafii. Pan Bóg nam pokazał, że naprawdę jest pośród nas w tabernakulum i jak odpowiedzialna jest rola kaznodziei, skoro nie tylko wy, ale i On śledzi jego słowa” – mówił ksiądz. Poznaj całą historię tego niezwykłego wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem na kanale Mediów Narodowych.

REKLAMA

Komentarze