Sommer: Po co się ograniczać – od razu intronizujmy Kaczyńskiego [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tomasz Sommer w wywiadzie dla Mediów Narodowych udzielił kilku uwag wobec obecnego rządu PiS. Skrytykował podejście premiera Morawieckiego do prywatnych przedsiębiorstw oraz postulował obniżenie wydatków na urzędników.

“Uważam, że bezsensu jest utrzymywać fikcję, w której prezydentem jest Duda, który nie posiada możliwości intelektualnych oraz władczych. Pan Duda jest pewnym wynalazkiem na tą pozycję stworzoną przez Jarosława Kaczyńskiego. W sytuacji kryzysowej należałoby zlikwidować tą fikcję i intronizować Kaczyńskiego na króla” – stwierdził redaktor naczelny Najwyższego Czasu.

Zobacz także: Francja ogłosiła nabór dla imigrantów do zbioru warzyw. Zgłosiło się 70 osób

Redaktor Dominik Cwikła poprosił swojego gościa, aby odniósł się do najnowszych informacji w sprawie przedłużenia kadencji prezydenta o dwa lata bez możliwości reelekcji – “Mi osobiście wydaje się, że to nie ma znaczenia czy procedury będą wypełnione i wybory zostaną przesunięte. Wymuszenie wyborów za pomocą głosów korespondencyjnych byłoby ciekawym eksperymentem” – zwrócił również uwagę, że ryzyko przekrętów w takim przypadku jest minimalne, zauważając że od zawsze takie marginalne występowały.

Odniósł się także do wypowiedzi premiera Morawieckiego, który stwierdził, że najważniejszą rzeczą jest ochrona spółek Skarbu Państwa przed zapaścią gospodarczą. Ignorując przy tym całkowicie sektor prywatnych przedsiębiorstw. Tomasz Sommer ostro skrytykował tok rozumowania obecnej władzy nie pomagającej małych i średnim przedsiębiorcom.

Zaproponował rządowi obcięcie wypłat dla urzędników państwowych, co miałoby zminimalizować poniesione straty budżetowe – “Jedynym sensownym remedium na obecną sytuację jest obniżenie pensji urzędnikom. Jeżeli nie ma skądś wziąć pieniędzy należy przyciąć wydatki” – mówił właściciel Najwyższego Czasu.

Więcej w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY