Gowin: Za kilkanaście dni musimy wracać do normalnego funkcjonowania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– W najbliższych kilkunastu dniach musimy zrobić wszystko, żeby maksymalnie zdusić tę epidemię, a potem szybko, chociaż stopniowo, wracać do normalnego funkcjonowania – powiedział wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z wPolsce.pl. Polityk mówił o planach na “drugą fazę” walki z epidemią koronawirusa.

Rząd ma precyzyjne prognozy i widzimy jaka jest krzywa wzrostu zachorowań. Najbliższe dwa tygodnie to będzie apogeum tej krzywej – zaznaczył Gowin.

Następnie, według wicepremiera, seniorzy i osoby najbardziej narażone na zachorowania miałyby być poddane kwarantannie.

Reszta musi wziąć na siebie ciężar dalszego funkcjonowania polskiego państwa i polskiej gospodarki – stwierdził polityk.

Ordo Iuris: Prawo małego pacjenta do kontaktu z bliskimi w czasie epidemii – możliwe ograniczenia, bez całkowitego zakazu

Zdaniem lidera Porozumienia, “jeśli państwo byłoby zamrożone kolejne dwa miesiące, to po tych tym okresie nie byłoby do czego wracać”.

Miejsca pracy, które dzisiaj czekają na pracowników, tych którzy pracują zdalnie albo tych, którzy w ogóle nie pracują, po prostu by zniknęły – wyjaśniał minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Teraz, w najbliższych kilkunastu dniach musimy zrobić wszystko, żeby maksymalnie zdusić tę epidemię, żeby obniżyć tempo wzrostu zachorowań, a potem szybko, chociaż stopniowo, wracać do normalnego funkcjonowania państwa i gospodarki – podkreślił.  

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY