Kolejne osoby zmarły. Czy dzisiaj będzie tysiąc zarażonych?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Niestety, kolejne osoby zmarły w wyniku choroby po zarażenia się koronawirusem. Mamy już 927 zarażonych. Czy dzisiaj przekroczymy tysiąc?

Niestety, kolejne osoby zmarły. Powodem jest choroba COVID-19, wywołana przez koronawirsa z Wuhan. Ministerstwo Zdrowia ogłosiła też 26 nowych przypadków zarażenia. Liczba ofiar w Polsce wzrosła więc do 12, a liczba zarażonych do 927 osób. Wiele wskazuje, że dzisiaj możemy przekroczyć kolejną barierę. Czy dzisiaj wieczorem będzie już tysiąc zarażonych? Módlmy się, żeby koronawirus zaczął się wycofywać. Według specjalistów, ministerstwa i polityków, liczba zarażonych w najbliższym czasie ma tylko wzrastać. Mówi się nawet o kilkunastu tysiącach przypadków.

Co wiemy o nowych ofiarach koronawirusa w naszym kraju? Obie osoby zmarły w szpitalach we Wrocławiu. To dwóch mężczyzn, w wieku 41 i 71 lat. Mimo młodego wieku jednej z ofiar, który może powodować nasz strach, obaj mieli choroby towarzyszące, które osłabiły organizm. 41-latek przebywał w szpitalu od tygodnia. Był na OIOM-ie, zmarł w nocy. Chodzi o Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Druga ofiara, 71-latek, zmarł we wrocławskim szpitalu zakaźnym. Ministerstwo Zdrowia podało, że to ofiara koronawirusa, jednak szpital czeka jeszcze na potwierdzenia i wyniki.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe ograniczenia. Jak sytuacja wygląda w Niemczech? [WIDEO]

Dochodzą też do nas wiadomości, że w szpitalu tym znajduje się jeszcze trzech pacjentów na oddziale intensywnej terapii. Między innymi jeden z lekarzy. Co do nowych zachorowań, to dziewięć przypadków wykryto w województwie śląskim, po cztery w wielkopolskim oraz lubelskim, po trzy w zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim, dwa na Podkarpaciu i jeden w Małopolsce. Na świecie zarażonych jest już ponad 425 tysięcy osób. Zmarło prawie 19 tysięcy. Wyzdrowiało prawie 110 tysięcy. Pod tym względem coraz lepsze informacje są też w naszym kraju. Kolejny dotychczas zarażony został określony jako zdrowy i wypuszczony do domu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY