Rząd wprowadza nowe ograniczenia na czas epidemii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr

Podczas poniedziałkowego briefingu Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że zostały wprowadzone nowe ograniczenia w związku z epidemią. Rząd nalega, aby wychodzenie z domu ograniczało się do pilnych potrzeb jak wyjście do sklepu, apteki, pracy czy też na krótki samotny spacer.

Polski rząd w obawie przed koronawirusem, nie chcąc dopuścić do sytuacji podobnej jak we Włoszech czy w Hiszpanii, gdzie ludzie masowo spotykali się wzajemnie doprowadzając do drastycznego wzrostu zarażeń koronawirusem wprowadza nowe ograniczenia.

“Wdrażamy ograniczania w przemieszczaniu się. Ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja ma maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie inne działania poza wyjściem do pracy, apteki, wyprowadzenia psa na spacer – odłóżmy na później” – zaapelował Premier Mateusz Morawiecki prosząc również o przemieszczanie się co najwyżej w parach.

Zobacz także: Imigranci złamali w Polsce kwarantannę. Ukraińcy świadomie naruszają zasady

Minister Zdrowia: Nie wychodźcie z domu!

Łukasz Szumowski apelował, do przestrzegania wytycznych polskiego rządu. Nalegał, aby Polacy zostawali w domu i nie wychodzili bez pilnej potrzeby – “Jeżeli nie ograniczymy, zgromadzeń do zera, jeżeli nie ograniczymy wyjść do domu praktycznie do zera, nie uratujemy ludzkich żyć”.

“Takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się – oczywiście są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne – to nie oznacza, że mamy się gromadzić na placach, to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, to nie oznacza, że mamy pójść na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi” – wyjaśnił Minister Zdrowia.

Mateusz Morawiecki poinformował także, że rząd wprowadza limity do komunikacji publicznej – “Będą dostępne tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa; w tramwaju czy autobusie i wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być dystans”.

Resort zdrowia poinformował we wtorek rano, że liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła w Polsce do 774, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 25 osób. 9 zakażonych zmarło.

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY