REKLAMA

Imigranci złamali w Polsce kwarantannę. Ukraińcy świadomie naruszają zasady

Imigranci złamali w Polsce kwarantannę. Ukraińcy świadomie naruszają zasady

Koronawirus w Polsce – Policja informuje o łamaniu zasad kwarantanny. Okazuje się, że najgorzej radzą sobie z tym imigranci. Ukraińcy świadomie naruszają zasady.

W sobotę, 21 marca, czterech obywateli Ukrainy, złamało zasady nałożonej na nich obowiązkowej kwarantanny. Przebywali w innym miejscu, niż powinni – podobnie było w Kępnie. Policja nie zastała w domu dwóch Ukraińców.

REKLAMA

„Teraz Ci mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie. Aktualnie będzie prowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie z art.116 KW, dotyczące nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją” – komentuje st. post. Rafał Stramowski.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy obywatele Ukrainy łamią zasady. Ukraińska straż graniczna poinformowała, że tysiące maseczek znalazła w podwójnym dnie bagażnika, na przejściu granicznym Uściług-Zosin w nocy z wtorku na środę. To już kolejna próba przemytu, która miała miejsce w ostatnim czasie na Ukrainie. Próbowali przemycić do Polski ponad 10,6 tys. maseczek medycznych.

Tymczasem rośnie liczba wiz wydawanych Ukraińcom – w 2016 r. wydano ich 652 tys., a w roku 2017 już 845 tys. Polskie placówki konsularne wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym imponującą liczbę wiz pracowniczych – aż 1,3 mln. Okazuje się, że imigranci domagają się wyższych płac. Za kwoty z 2018 roku chce pracować tylko 6% z nich.

„Średnio 72 proc. pracowników tymczasowych z Ukrainy deklaruje, że jest zadowolonych z pracy w Polsce. Jest to o 11 proc. mniej niż w 2018 roku” – czytamy w raporcie OTTO Work Force Polska. Autorzy podkreślają, że imigranci są coraz bardziej świadomi swojej pozycji przez co chcą więcej zarabiać.

REKLAMA

Komentarze