10 ofiara koronawirusa w Polsce! W Cieszynie zmarł 71-latek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Niestety, mamy kolejne tragiczne informacje. W Cieszynie zmarł 71-latek zarażony koronawirusem. To już dziesiąta ofiara koronawirusa w naszym kraju.

Niestety, niedawno dotarły do nas kolejne bardzo smutne informacje. W Polsce zmarła już dziesiąta osoba, która zarażona była koronawirusem z Chin. To 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Cieszynie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało: “z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące”. W Polsce mamy też kolejne przypadki zarażenia się koronawirusem.

“Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego” – poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia na swoim profilu na portalu społecznościowym Twitter. Liczba zarażonych w Polsce wzrosła więc już do ponad 880 osób. Mamy dziesięć ofiar śmiertelnych. Sytuacja jest dużo lepsza, niż w wielu krajach zachodniej Europy, ale według specjalistów i Ministerstwa Zdrowia jak na razie będzie niestety coraz gorzej.

ZOBACZ TAKŻE: Pełnometrażowy film o Rotach Niepodległości oraz kampanii #STOP447

Stąd też decyzje władz o zaostrzeniu praw obowiązujących w czasach epidemii. O tych decyzjach już informowaliśmy. Jeśli chodzi o statystyki dotyczące koronawirusa na całym świecie, to zarażonych jest już ponad 414 tysięcy (jeszcze wczoraj było to ponad 300 tysięcy), zmarło już około 18 i pół tysiąca. Wyleczonych jest prawie 110 tysięcy osób. Najgorsza sytuacja jest oczywiście we Włoszech. Tam zarażonych jest już prawie 70 tysięcy, zmarło prawie 7 tysięcy, a wyleczono jak na razie trochę ponad 8 tysięcy osób. Coraz gorsza sytuacja ma też miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie zarażonych jest już ponad 50 tysięcy osób, a zmarło ponad 600. Bardzo źle jest też w Hiszpanii (1800 ofiar) i Francji (1100 ofiar).

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY