Wojciech Szczęsny: “Włochy są większe, lepsze i silniejsze niż ten wirus”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji Polski i turyńskiego Juventusu, jest na ustach Włochów. Są zachwyceni jego słowami na temat Włoch i koronawirusa.

Wojciech Szczęsny jest bramkarzem reprezentacji Polski i turyńskiego Juventusu, najlepszego i najsłynniejszego włoskiego klubu piłkarskiego. Calcio, jak nazywają piłkę nożną Włosi, to w tym kraju religia numer dwa, zaraz po katolicyzmie. Według niektórych, nawet numer jeden. Niestety, wiadomy kryzys dotknął i piłki nożnej. Włochy mają obecnie największe problemy w Europie. Zachorowań na koronawirusa liczy się już w dziesiątkach tysięcy, a zgonów każdego dnia jest po kilkaset. Tak zła sytuacja nie była nawet w najgorszym okresie w Chinach.

Wojciech Szczęsny wlał w serca Włochów słowa otuchy, mobilizacji i dumy. Polski bramkarz napisał na swoim Instagramie piękne słowa. “Ktoś może uważać się za nieszczęśliwego, że jest teraz we Włoszech – w kraju najbardziej dotkniętym koronawirusem. Ja się z tym nie zgadzam. Mam szczęście, że tu jestem, ponieważ wiem, że to kraj, który pokona tego wirusa jednością i pasją, z której słyną Włosi. Dla przyszłych pokoleń na całym świecie, by mogły poznać niesamowitą historię tego kraju. Nigdzie w książkach historycznych nie znajdziecie wzmianki o Covid-19. Włochy są większe, lepsze i silniejsze niż ten wirus”.

ZOBACZ TAKŻE: Konferencja Krzysztofa Bosaka. Zebrał aż 300 tysięcy podpisów!

Post jest bardzo popularny. Wpis polskiego bramkarza polubiło już 160 tysięcy osób, jest bardzo wiele pozytywnych komentarzy. Nie trzeba było czekać na reakcję włoskich dziennikarzy. “Bo to jest naprawdę bardzo mocny wpis. Przecież on tu żyje, sam jest zagrożony zarażeniem. Wojtek mieszka we Włoszech od lat, dobrze już nas poznał i wie, jak radzimy sobie z tą sytuacją” – powiedział dziennikarzom Wirtualnej Polski Claduio Russo, dziennikarz z Neapolu. Miejmy nadzieję, że słowa Wojciecha Szczęsnego będą prorocze, że za jakiś czas obecne zamieszanie będzie dla nas tylko krępującym wspomnieniem. Módlmy się o to.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY