Koronawirus. Co na to Kościół katolicki? X. Konstantyn Najmowicz [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/Media Narodowe

Gościem programu Mediów Narodowych był x. Konstantyn Najmowicz. Tematem był oczywiście koronawirus i podejście Kościoła do tej pandemii.

Jakie jest podejście Kościoła katolickiego do koronawirusa? Odpowiedzi widzom Mediów Narodowych udzielał wyjątkowy gość naszej internetowej telewizji, x. Konstantyn Najmowicz. Ksiądz zaznaczał, że inne podejście ludzi do chorób było kiedyś, kiedy mało jeszcze wiedziano o wirusach czy w ogóle medycynie, a inne podejście jest dzisiaj. Co z uczestnictwem w mszach świętych w czasie pandemii koronawirusa? “Przykazanie mówi, że mamy dzień święty święcić, natomiast nie mówi nam w jaki sposób. Kościół uzupełnia to mówiąc, że mamy święcić dzień Pański przez pobożne uczestniczenie w Mszy św”.

Ten obowiązek od Pana Boga nie może być zawieszony, ale te uzupełnienie Kościoła może być zawieszone. “Nawet jeśli ktoś jest chory na grypę, to powinien zostać w domu”. Stąd decyzje Kościoła, żeby korzystać z możliwości, jakie daje nam dzisiejsza technologia. Ksiądz zaznaczył też, że w przeszłości były już przecież różne wirusy, które pochodziły z Azji, jak ptasia grypa czy SARS, a jednak okazywało się, że nic wielkiego się nie stało. “Czy jest w tym momencie tak samo? Na to pytanie ja nie mam odpowiedzi. Podchodzę do tego z dość dużą rezerwą, ale roztropność każe zachować ostrożność”.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus pretekstem do użycia siły zbrojnej! Sytuacja we Francji [WIDEO]

Kościół katolicki będzie dalej pełnił swoje działania, Mszy św. można wysłuchać przez telewizję czy internet. Ważnym wydarzeniem będą nadchodzące święta, gdzie wiele wskazuje, że restrykcje nie zostaną cofnięte. Co katolik powinien robić w obliczu koronawirusa? “Przede wszystkim się nawracać. Takie wydarzenia, nawet jeśli to jest tylko strach, są po to przez Pana Boga dopuszczane, a często wręcz zsyłane, abyśmy się nawracali. (…) Nikt nas nie może pozbawić możliwości modlitwy”. Tematów rozmowy było jednak więcej, niż tylko koronawirus. Zachęcamy do wysłuchania całej tej ponad godzinnej rozmowy!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY