REKLAMA

Koronawirus pretekstem do użycia siły zbrojnej! Sytuacja we Francji [WIDEO]

Koronawirus pretekstem do użycia siły zbrojnej! Sytuacja we Francji [WIDEO]

Tematem kolejnej rozmowy w Mediach Narodowych była sytuacja związana z koronawirusem. Tym razem rozmawiano o problemach we Francji.

W wielu krajach Europy sytuacja powoli zaczyna przypominać tą, która miała miejsce w Chinach czy obecnie ma miejsce we Włoszech. Wydaje się, że poza Italią największe problemy będzie miała Hiszpania i Francja. We Włoszech na tę chwilę zarażonych jest już ponad 30 tysięcy, a ponad 2,5 tysiąca zmarło. We Francji z kolei, bo to na niej koncentrowała się rozmowa, którą opisujemy, zarażonych jest już ponad 7 tysięcy, a zmarło prawie 200 osób. Rząd francuski w końcu podjął w tej sprawie działania, a jeszcze kilka dni temu we Francji odbywały się… wybory!

Brak obrazka

Uczestnikami rozmowy był dr Wojciech Golonka oraz redaktor naczelny Mediów Narodowych i prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. “Według liczb i wykresów, które są pokazywane, to idzie to wszystko tą samą trajektorią, zarówno ze strony Włoch czy Francji” – mówił dr Golonka. We Francji wprowadzono bardzo restrykcyjne rozwiązania, ale wydają się one spóźnione. Dr Wojciech Golonka przedstawiał statystyki dotyczące koronawirusa we Francji. “Wczoraj bilans powiększył się o ponad 1200 nowych chorych i 21 nowych zgonów i mówi się, że to nie są wszystkie wypadki”.

ZOBACZ TAKŻE: Poseł Winnicki apeluje o zmianę decyzji ws. szpitala w Łomży

Z kolei według Roberta Bąkiewicza, “Francuzi żyli w sposób liberalny”. Według Bąkiewicza mieli oni niepoważnie podejść do problemu, czego dowodem byłą organizacja wyborów samorządowych. “Będą tego konsekwencje”, przekonuje. Mamy do czynienia z zamieszaniem dotyczącym wyborów. Pierwsza tura się odbyła, a druga dopiero teraz została przełożona. Dr Wojciech Golonka podkreślał, że była bardzo niska frekwencja. Druga tura odbędzie się 21 czerwca. Robert Bąkiewicz podkreślił, że “Francja ma od półtora roku duże problemy wewnętrzne”. Czy koronawirus może być pretekstem do użycia siły zbrojnej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

REKLAMA

Komentarze