Bosak o mobilizacji Polaków: “społeczeństwo jest dużo lepiej przygotowane niż nasze państwo”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Krzysztof Bosak o mobilizacji Polaków ws. koronawirusa: “społeczeństwo jest dużo lepiej przygotowane niż nasze państwo” – ocenia kandydat na prezydenta.

Przypominamy, że w Europie i w Polsce szerzy się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Z dnia na dzień w Polsce pojawia się coraz więcej przypadków zachorowań i zgonów – społeczeństwo robi jednak wiele, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa w Polsce. W mediach społecznościowych trwa akcja #zostanwdomu.

“Z moich obserwacji wynika, że społeczeństwo po tygodniu mobilizacji jest dużo lepiej przygotowane na tę epidemię niż nasze państwo. Wszędzie wokół dużo samodyscypliny, samoorganizacji, powagi w podejściu do sytuacji i wzajemnego wsparcia. Serce rośnie. Brawo Polacy!” – komentuje zachowanie Polaków w czasie kwarantanny.

W Polsce obecnie pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się w Polsce 25 tysięcy osób. Z kolei 8 tysięcy przebywa w domach na ścisłej kwarantannie. W najbliższych dniach rząd przedstawi pewne konkretne działania, których podjął się rząd, aby pracownicy oraz pracodawcy jak najmniej odczuwalnie przeszli przez etap spowolnienia i otrzymali odpowiednie wsparcie ze strony państwa.

ZOBACZ TAKŻE: Bąkiewicz o #DajmyOddech: “W tej trudnej sprawie musimy być solidarni” [WIDEO]

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY