[SONDAŻ] Rośnie poparcie dla Dudy. Już 45%, Bosak nadal 5%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. asta24.pl

Tradycyjnie już przekazujemy wyniki sondażu pracowni Social Changes, które przeprowadzane są na zlecenie portalu wPolityce.pl. Duda ma aż 45%.

Oczywiście nauczyliśmy się patrzeć na wszelkie sondaże z dużym dystansem. To samo polecamy naszym drogim czytelnikom. Sondaż został przeprowadzony przez pracownie Social Changes na zlecenie kojarzonego z władzą portalu wPolityce.pl. Pierwszy, tak jak w każdym innym sondażu, jest oczywiście obecnie urzędujący prezydent i kandydat tak zwanej Zjednoczonej Prawicy, Andrzej Duda. Może on liczyć na 45% wyborców. Oznacza to wzrost o trzy punkty procentowe w porównaniu z ostatnim badaniem. Warto jednak zaznaczyć, że sondaż przeprowadzany był w dniach 6-10 marca.

Trudno więc powiedzieć coś jeszcze na temat wpływu rozwoju koronawirusa na świecie, Europie i w naszym kraju na sondaże prezydenckie. Prawdopodobnie będzie on spory. Rząd podjął radykalne działania, a ponieważ według oficjalnych danych unikamy na szczęście tragicznego losu np. Włochów, wzmocni to na pewno pozytywny odbiór prezydenta oraz rządu wśród zwykłych Polaków. Wracając do sondażu, Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć już na tylko 22%. Oznacza to, że poparcie dla niej spadło o 2 punkty. Trzeci jest Szymon Hołownia, który ma 11% (wzrost o 2 punkty).

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Szymon Hołownia zebrali podpisy

Dalej jest szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Ma on poparcie na poziomie 9% (bez zmian). Następny w sondażu jest kandydat skrajnego lewactwa, wspierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partię Razem i oczywiście Wiosnę, Robert Biedroń. Popiera go 8%, co oznacza spadek aż o trzy punkty procentowe. Po raz kolejny ostatnie miejsce w sondażu i po raz kolejny z rzędu, Krzysztof Bosak może liczyć na 5%. Rozwój koronawirusa, który właściwie całkowicie zdominował przekaz medialny, brak zwykłej uliczno-wiecowej kampanii wyborczej i brak równego dostępu do mediów znacząco utrudnia zdobycie nowych wyborców.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY