REKLAMA

Druga ofiara w Polsce! Zmarł 73-latek. Wojewoda śląski w kwarantannie

REKLAMA

Niestety, kolejna zła wiadomość. W Polsce zmarła druga osoba zarażona koronawirusem. Nie siejmy jednak paniki. Była to starsza, schorowana osoba.

Druga ofiara koronawirusa w Polsce. Od samego początku wiemy, że koronawirus najgroźniejszy jest dla osób starszych. Szczególnie takich, które już przed zarażeniem się koronawirusem cierpiały na innego rodzaju choroby. Tak było w Polsce w obu przypadkach, które skończyły się śmiercią. Nie ma więc powodu, by siać panikę. Warto jednak zauważyć, że gdyby nie wprowadzone drastyczne rozwiązania, które mają na celu zabezpieczenie Polaków przed rozwojem choroby, mogłoby się zarazić nawet kilkadziesiąt procent społeczeństwa. Ile wtedy mogłoby być ofiar?

Koronawirus to nie koniec świata, ale nie można go także lekceważyć. Druga ofiara koronawirusa w Polsce to 73-latek, który zmarł we Wrocławiu. „Jego stan od pobytu w szpitalu sukcesywnie się pogarszał” – powiedziała rzecznik Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Urszula Małecka. Nie tylko wiek miał wpływ na te tragiczne wydarzenie. „Nie tylko ważny jest wiek z grupy ryzyka. Czyli mówimy tu o osobach starszych. Ważne są też choroby towarzyszące 73-latkowi”. Rzecznik szpitala podkreśliła także, że pacjent od samego początku był podłączony do respiratora. Próby uratowania mu życia niestety nie przyniosły żadnego rezultatu.

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Szymon Hołownia zebrali podpisy

Dwie ofiary śmiertelne, kilkadziesiąt potwierdzonych przypadków zarażenia. Dużo więcej osób znajduje się pod obserwacją, jest hospitalizowanych. Podobnie jest z kwarantanną. Pojawiła się informacja, że do kwarantanny skierowany został wojewoda śląski. Kilka godzin wcześniej, pod Śląskim Urzędem Wojewódzkim działacze Konfederacji proponowali wojewodzie swoją pomoc w opiece nad osobami znajdującymi się w kwarantannie. Wojewoda miał kontakt z zarażonym lekarzem. „Wojewoda przebywa w kwarantannie w gmachu Sejmu Śląskiego, w odizolowanym pomieszczeniu. U wojewody wykonano test na obecność koronawirusa. Wynik jest ujemny, badanie nie wykazało obecności wirusa”.

REKLAMA

Komentarze