Robert Winnicki mocno na temat koronawirusa. Szef narodowców alarmuje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

Robert Winnicki, jeden z liderów i posłów Konfederacji oraz prezes Ruchu Narodowego, wystosował mocny apel w sprawie koronawirusa.

Narodowcy podchodzą do tematu bardzo poważnie. Świadczyć może o tym apel wystosowany przez jednego z liderów Konfederacji i prezesa Ruchu Narodowego, Roberta Winnickiego. Opublikował go na swoim profilu na portalu społecznościowym na Facebooku. Zaapelował o rozwagę i poważne podejście do tematu. “Polska, podobnie jak niemal już wszystkie państwa świata, zmaga się z najpoważniejszą od dekad epidemią. Jej skutków ani zasięgu nikt nie jest w stanie obecnie przewidzieć. Wiemy, że choroba jest groźna, że rozprzestrzenia się szybko i że stanowi bardzo duże zagrożenie dla milionów ludzi na całym świecie – również w Polsce” – zaznaczył prezes narodowców.

https://pl-pl.facebook.com/robertwinnickipubliczny/photos/a.747792725265334/3050982764946307/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARD97h4xeKHx7WoMsI2zGxzodno-LY1pDFT2a0TV7v5836IfYCwvXKsgGXY8sqromp9eWWbB7e25xs8w3wBx9XSfNLrtGBRCb343edVNy3T54mvXGYLO4CnzOvb5iV27V8CtS1qBwiommg_VfG3O-tk1SbywuQqLqUZLK9MOJg3-f44f17GXR7mFhloLUN0lIFkmCKK5xRdum2RHOavKSwFbAw98ojp7C-x5-_8hb4bfwm8ZxlxGuahCGaGwofHh6fhi9AUqOYQsnblULEl-rqGxbqVsCIfS4BGJbJzQ1IajX8-Ut0sqk-qPQ9YVR-NG5R4Xzo6O75N_2RTelpsohkgHaw&__tn__=-R

Zaznaczył, że drastyczne działania rządów mogą powstrzymać chorobę. “Istnieją również przykłady przeciwne, jak choćby włoski. Na północy tego kraju sytuacja w służbie zdrowia określana jest na dziś jako katastrofalna, pacjenci z najcięższymi powikłaniami są selekcjonowani jeśli chodzi o szanse na przeżycie, ponieważ nie wszystkim można udzielić efektywnej pomocy”. Zaapelował więc: “Nic nie wskazuje na to, żeby działania podejmowane w tym zakresie przez rząd do tej pory, takie jak zamknięcie placówek edukacyjnych lub rozrywkowych, były nieproporcjonalne do skali zagrożenia (…) Nie jest to jednak czas retorycznych popisów czy ideologicznych krucjat albo mnożenia spiskowych teorii (…)” – pisze. Zaznaczył też, że “bagatelizowaniem sytuacji albo podważaniem zastosowanych procedur nikomu nie pomożemy”.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Bosak rezygnuje ze spotkań z wyborcami! Wina koronawirusa

Na koniec podkreślił rolę silnego państwa narodowego: “Stan zagrożenia w jakim się znaleźliśmy powinien wszystkim, którzy do tej pory jeszcze tego nie rozumieli, jasno uzmysłowić jak potrzebne jest silne, sprawne i suwerenne państwo polskie. Państwo zdolne do zabezpieczenia swoich granic, do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa wewnętrznego, państwo posiadające odpowiednio zorganizowaną i profesjonalną ochronę zdrowia. Państwo, które w skrajnych sytuacjach, a z taką mamy właśnie do czynienia, ma również prawo ograniczyć czasowo zakres swobód i wolności jakie przysługują każdemu obywatelowi. W imię wyższego dobra – dobra wspólnego”. Zaapelował o rozwagę, poważne podejście do tematu i o odpowiedzialność.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY