Polski żołnierz ranny w Iraku! Atak rakietowy na bazę wojskową

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polski żołnierz został ranny w Iraku! Dwóch Amerykanów i jeden Brytyjczyk straciło życie. To był atak rakietowy na bazę wojskową.

Niestety polscy żołnierze cały czas znajdują się na Bliskim Wschodzie. Mamy tego faktu niemiłe przypomnienie. Ministerstwo Obrony Narodowej podało, że jeden z naszych żołnierzy w Iraku został ranny. Stało się to w wyniku ataku rakietowego na bazę wojskową w Iraku. Chodzi o bazę w at-Tadżi, na północ od Bagdadu. Na tę jednostkę spadło około piętnastu rakiet. Polski żołnierz został ranny, ale nic nie zagraża już jego życiu. Niestety zginęło dwóch amerykańskich i jeden brytyjski żołnierz. Nie do końca wiadomo kto stał za atakiem. Gen. Tomasz Piotrowski poinformował, że “polscy żołnierze są bezpieczni, a sytuacja w bazie jest na bieżąco monitorowana”.

Amerykanie uważają, że agresorem jest Kataib Hezbollah. To szyicka milicja w Iraku, wspierana przez Iran. Wszystko więc by wskazywało, że jest to kolejny element zemsty szyitów i odpowiedź na zamordowanie irańskiego generała Solejmaniego, który zginął 3 stycznia w wyniku amerykańskiego ataku. Niestety, przez amerykański imperializm cierpi znowu polski żołnierz. Dziś już praktycznie zapomnieliśmy, że na początku tego roku stanęliśmy w obliczu najpoważniejszego konfliktu militarnego od kilku dziesięcioleci. Irańczycy i szyici w Iraku nie zapomnieli.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Bosak rezygnuje ze spotkań z wyborcami! Wina koronawirusa

To właśnie Kataib Hezbollah jest oskarżana o inne ataki rakietowe na obiekty, w których przebywają amerykańscy i inni zachodni żołnierze. Stany Zjednoczone uważają, że to ta szyicka milicja stoi za atakiem rakietowym na bazę w okolicach Kirkuku. W ataku pod koniec 2019 roku zginął amerykański cywilny pracownik bazy, a kilka osób zostało rannych. Oczywiście Amerykanie również atakują tę organizację, którą określają jako “terrorystyczną”. Jak wszystko na Bliskim Wschodzie, te określenie wcale nie jest takie proste. Szyickie milicje mają olbrzymie zasługi w walce z sunnickim Państwem Islamskim. Miejsce polskiego żołnierza jest w Polsce. Zgadzacie się?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY