REKLAMA

Dr Masny: „Ktoś wymyślił wirusa, żeby kryzys uderzył nie w Amerykę, a w Chiny” [WIDEO]

REKLAMA

Doktor Marcin Masny o tym czy powinniśmy panikować jako społeczeństwo z powodu koronawirusa? O sytuacji i działaniach polskiego rządu ws. pandemii w poniższym materiale Mediów Narodowych.

Przypominamy, że rząd wprowadza kolejne działania, które mają pomóc zwalczyć koronawirusa. Do 25 marca mają być zamknięte szkoły, uniwersytety, kina, teatry, filharmonie, opery i inne instytucje kulturalne: „Trzeba pamiętać, że w tym okresie także jest ogromne zagrożenie zwykłą grypą” – mówi gość MN.

„Przemyślenia miałem dzisiaj w Biedronce. Cofnęła mi się reka, kiedy sięgnąłem po pomidorki, a zobaczyłem na kraj pochodzenia: Włochy. Pokazuje to, że mnie również ogarnęła panika. Apeluję o to, żebyśmy nie unosili się emocjami” – zaznacza dr Masny.

„Panujmy nad tym, używajmy rozumu. Ponieważ zawsze mamy wybór” – podkreśla gość Mediów Narodowych – „Sytuacja jest poważna. Przywódcy państw reagują rozmaicie na sytuację – Niemcy dopiero wczoraj zaczęły panikować, przyznali, że 70% Niemców może być zakażonych koronawirusem. Z tego 80% przejdzie to bezobjawowo. Powiedzieli, że nie wiedzą ile tak naprawdę Niemców jest zarażonych”.

„To nie jest przypadkowa mutacja koronawirusa. Władze zaczęły wzbudzać panikę. Strach przed epidemią rozpoczął się od rządów, które straszyły przed koronawirusem społeczeństwo” – mówi dr Masny. „Jeżeli ktoś wywołał epidemię i panikę to nie były to Chiny. One stracą najwięcej na panice. Ta sytuacja sprzyja Stanom Zjednoczonym”.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus: Polska zamyka szkoły, uniwersytety, teatry czy kina [WIDEO]

REKLAMA

Komentarze