Józwiak: Od kaprysu Putina zależy kiedy zajmie Polskę [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Bartosz Józwiak.

/ Fot. YouTube/MediaNarodowe

Dzisiejszym gościem Mediów Narodowych był prezes UPR dr Bartosz Józwiak. Omówił on kwestie bezpieczeństwa Polski pod kątem ćwiczeń militarnych NATO w naszym kraju pod nazwą “Defence Europe 2020”.

“Polska nie jest w stanie sama się obronić przed atakiem Rosji. Potencjały wojskowe są niewspółmierne. (…) System NATO musi dobrze funkcjonować, aby był w stanie nas obronić” – stwierdził Bartosz Józwiak.

Zobacz także: OSTRO! Godek: „Chcemy zakazać parad LGBT w Polsce” [WIDEO]

O samych ćwiczeniach NATO w Polsce pod nazwą “Defence Europe 2020” polityk powiedział – “To są bardzo ważne ćwiczenia. Planowane wcześniej, choć wynikają z pewnej analizy obecnej sytuacji w NATO” – Jego zdaniem mają one również za zadanie określić prędkość i zdolność przerzucania jednostek na dany teren.

Gość Mediów Narodowych uważa, że Rosja posiada w Europie swoje strefy wpływów oraz agendy propagandy w postaci Francji i Niemiec, które forsują – jego zdaniem – nieadekwatną do sił ideę europejskiej armii. Również Turcja, która współpracuje z Rosjanami, jest dla Moskwy trzecim frontem działań przeciwko NATO.

Bartosz Józwiak poruszył również kwestię demografii uważają ją za ważny aspekt państwa polskiego – “Przestaliśmy czuć potrzebę odpowiedzialności za państwo i społeczeństwo. (…) Na tym polega budowanie bezpieczeństwa ekonomicznego, państwa i narodowego” – ocenił.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY