Absurdalne wyroki polskich sądów. Teoria dowodu [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Gościem programu Mediów Narodowych był dr Maciej Henryk Górny. Rozmowa dotyczyła teorii dowodu i absurdalnych wyroków polskich sądów.

Gościem programu Mediów Narodowych był dr Maciej Henryk Górny, który przedstawił widzom sprawę teorii dowodu i omówił absurdalne wyroki polskich sądów. Na początku jednak zaprosił na konferencję. Chodzi o “pierwszą na polskim uniwersytecie od lat 90-tych konferencję cybernetyczną, związaną z nie techniczną cybernetyką”. Konferencja odbędzie się 6 marca na Wydziale Studiów Edukacyjnych (sala posiedzeń Rady Wydziału) Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja jest związana z 111. rocznicą śp. profesora Mariana Mazura, najbitniejszego polskiego cybernetyka. Początek o 10:30. Szczegóły na stronie socjocybernetyka.pl.

Tematem rozmowy była jednak teoria dowodu. “Oczywiście są przedmioty i podręczniki do prawa dowodowego, ale to jest po prostu omówienie przepisów związanych z zakazem jakiegoś dowodu (…) Nie ma czegoś, co byłoby jakąś teorią, czyli czymś spójnym i dotyczącym samej oceny dowodów, a nie zakazów dowodowych” – mówił dr Maciej Henryk Górny. Ma to być teoria samej oceny dowodów wykorzystywanych w procesach. Gość programu Mediów Narodowych krytykował zbędną biurokrację, słabą edukację, podążanie za procedurami, a nie rzetelną wiedzą itd.

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Kukiz zakłada partię polityczną. Minął mu “romantyzm”

Gość przedstawił też przykłady pokazujące dowolność w podejściu do dowodów. “Bracia K. byli pomówieni przez gangstera. Mowa była o kradzieży samochodów. Nie było żadnych dowodów poza jego pomówieniami. Kilka lat po tych rzekomych kradzieżach zeznając w procesie przygotowawczym podawał wszystkie szczegóły, a po kilku miesiącach na sali sądowej już nic nie pamiętał – wiadomo jak w praktyce takie zeznania mogły wyglądać”. Zachęcamy do wysłuchania całości rozmowy. Można dzięki niej zobaczyć chaos, jaki panuje w polskich sądach.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY