Statek z Rosji płynie na Morze Bałtyckie. Chcą sami dokończyć Nord Stream 2

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gazociąg Nord Stream.

Rurociąg Nord Stream. / Fot. unian.info

Statek z Rosji płynie na Morze Bałtyckie. Rosjanie prawdopodobnie chcą sami dokończyć budowę gazociągu Nord Stream 2.

O sprawie informuje portal forsla.pl – jeden z rosyjskich statków, które są zdolne do budowy projektów podmorskich kontynuuje swój rejs z Dalekiego Wschodu? Co to oznacza? Rosjanie prawdopodobnie chcą dokończyć samodzielnie Gazociąg Północy. Docelowo Rosjanie mieli zacumować w Singapurze, jednak statek nie wszedł do portu.

“Coraz więcej wskazuje na to, że punktem docelowym jego jest Morze Bałtyckie, gdzie potencjalnie mógłby on dokończyć budowę gazociągu Nord Stream 2. Pomysł Rosjan mogą jednak pokrzyżować sankcje amerykańskie” – komentuje Mariusz Marszałkowski.

ZOBACZ TAKŻE: USA bronią sankcji przeciwko Nord Stream 2: “To proeuropejska decyzja”

Tymczasem Niemcy także chcą kontynuować budowę gazociągu pomimo sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych. Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier zapowiedział, że nie zważając na sankcje gospodarcze nałożone przez Unię Europejską na Rosję projekt będzie kontynuowany. Zamierzają go bowiem wykorzystać do produkcji wodoru.

“Dlatego w najbliższych latach będziemy potrzebować coraz więcej gazu. Oczywiście nie obejdzie się bez napięć. Mamy do czynienia z niezgodną z prawem międzynarodowym aneksją Krymu i jesteśmy przekonani, że konflikt w Donbasie, we wschodniej Ukrainie, musi być rozwiązany” – powiedział niemiecki minister Peter Altmaier .

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY