Temat “447” powraca! Ambasador Izraela chce “zwrotu majątku” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tomasz Kalinowski był gościem telewizji internetowej wRealu24. Rozmowa dotyczyła oczywiście roszczeń żydowskich oraz projektu ustawy #STOP447.

Tomasz Kalinowski, jeden z liderów Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Rot Niepodległości i całej kampanii #STOP447, był gościem programu telewizji internetowej wRealu24. Rozmowa dotyczyła roszczeń żydowskich oraz dalszych losów projektu obywatelskiej ustawy #STOP447. Rozmowa miała związek z kolejną prowokacyjną wypowiedzią ambasadora Izraela, Alexandra Ben Zvi. W rozmowie z polskimi dziennikarzami mówił on: “Musi zostać wypracowane jakieś rozwiązanie dotyczące tych majątków. Ja nie mówię jakie. Myślę, że dodajemy do tego więcej polityki, niż to jest konieczne. To zaczęła być sprawa polityczna, a zupełnie niepotrzebnie”.

“Po pierwsze – Just Act mówi nie tylko o Polsce. Mówi o wszystkich krajach, które podpisały deklarację terezińską w 2009 roku” – powiedział ambasador Izraela. To pokazuje, że cała retoryka PiS o bezpieczeństwie Polski jest fałszywa. Tomasz Kalinowski komentował te słowa w telewizji wRealu24. Roty chcą powstrzymać środowiska żydowskie. “Taki jest cel Rot Niepodległości. Taki cel sobie stawiamy przedstawiając obywatelską inicjatywę ustawodawczą, która jest cały czas w Sejmie (…) PKW liczy te podpisy. Pani Marszałek ma trzy miesiące od 20 stycznia, aby tę ustawę wziąć pod obrady Sejmu” – mówił Tomasz Kalinowski.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! Jan Tomasz Gross obraża Polaków we francuskiej gazecie

Kalinowski zaznaczył też, że nie dziwi się, że ambasador Izraela narzeka, że temat ten stał się sprawą polityczną. “Biznesy robi się w spokoju. Nie chce ambasador Izraela żeby politycznie to rozgrywać”. Wszystko odbywa się za plecami Polaków. “To jest to, do czego te środowiska chciałyby doprowadzić. Czyli po cichu przeprowadzić legislację prawną, która doprowadziłaby do tego, że Polacy płaciliby w ramach tak zwanej restytucji mienia bezdziedzicznego – kompletny absurd”. Zachęcamy do zapoznania się z całą rozmową i pełnego wsparcia dla działań polskich patriotów, które mają na celu powstrzymanie środowisk żydowskich!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY