REKLAMA

Skandal! Jan Tomasz Gross obraża Polaków we francuskiej gazecie

Skandal! Jan Tomasz Gross obraża Polaków we francuskiej gazecie

Znany żydowski manipulant, Jan Tomasz Gross, znowu atakuje Polaków. Powtarza swoje obrzydliwe kłamstwa w wywiadzie dla francuskiej gazety.

Jan Tomasz Gross w wywiadzie dla francuskiej gazety obraża Polaków. Mówi, że Polacy zabili w czasie II wojny światowej więcej Żydów, niż Niemców. Udział polskich katolików w mordowaniu Żydów nazywa „bardzo rozpowszechnionym”, a Polska miała być krajem antysemickim. Z jednej strony nie ma żadnego zaskoczenia. Jan Tomasz Gross swoje brednie powtarza bez przerwy. Pytanie tylko, czy „wstająca z kolan” Polska „dobrej zmiany” ma zamiar coś z tym w końcu zrobić? Na razie wydaje się, że nie. Polska zdezerterowała z pola walki, wycofując się ze zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej i stale ustępuje przed środowiskami żydowskimi, a Izrael, nie wiedzieć czemu, określa mianem sojusznika.

REKLAMA

„Uczestnictwo polskich katolików w prześladowaniu i morderstwach swych współobywateli żydowskich było zjawiskiem bardzo rozpowszechnionym w całym kraju. Archiwa Kościoła nie są otwarte dla niezależnych historyków, ale nie jest to potrzebne, aby wiedzieć, jak to wyglądało, ponieważ działo się to na oczach wszystkich” – powiedział Jan Tomasz Gross w wywiadzie dla gazety „La Croix”. Warto wspomnieć, że gazeta ta pełni rolę pisma katolickiego we Francji. „To nie tylko odmowa pomocy lub kradzież czegoś. Udział na wielką skalę ludności w morderstwie podważa polską narrację na temat II wojny światowej, znaną jako dwie odrębne historie o doświadczeniu polskim i doświadczeniu żydowskim” – mówił Gross.

ZOBACZ TAKŻE: Gross może szkalować Polaków. Prokuratura umarza śledztwo [WIDEO]

Przypomnijmy też, że niedawno polska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie manipulacji Jana Tomasza Grossa. Według prokuratury nie da się udowodnić, że Gross nie ma racji. Chodzi tutaj o stwierdzenie, że „Polacy zabili w czasie wojny więcej Żydów, niż Niemców”. Śledztwo było prowadzone od 2015 roku. Teraz zostało umorzone. Prokuratura i specjaliści tłumaczą, że opinia Grossa według opinii publicznej mieści się w granicach debaty naukowej, między innymi dlatego, że nie da się dokładnymi liczbami wykazać, że Gross… nie miał racji. Czy antypolskie działania Żydów kiedyś zostaną powstrzymane?

REKLAMA

Komentarze