Media o “Wszechpolaku” za Dudą. Młodzież Wszechpolska się odcina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

KO oraz Lewica znalazła nowy sposób na atak na prezydenta Andrzeja Dudę. Media kłamią o “Wszechpolaku” za PAD. Młodzież Wszechpolska się odcina.

Po konwencji rozpoczynającej kampanię prezydencką Andrzeja Dudy, politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy czy przychylne im media skupiły się na pewnym człowieku, który znalazł się za plecami prezydenta. Człowiekiem tym jest Bartosz Sokołowski, były już działacz Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku. Jeden z polityków lewicy nazwał go, nie do końca wiadomo dlaczego, “naczelnym hejterem Rzeczpospolitej”. Media przedstawiały Sokołowskiego jako aktualnego działacza Młodzieży Wszechpolskiej. Jest to manipulacja, na którą MW szybko zareagowała.

“Informujemy, że Bartosz Sokołowski od dłuższego czasu nie jest działaczem. Żądamy niepowielania fałszywych informacji oraz niewiązania jego działalności z naszą organizacją” – taka krótka, acz treściwa informacja pojawiła się na profilu Młodzieży Wszechpolskiej na Twitterze. Warto dodać, że z informacji wynika, że Sokołowski jest jednym z kilku działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy odeszli wraz z byłym prezesem tej organizacji, Adamem Andruszkiewiczem. Były poseł Ruchu Narodowego i prezes MW jest obecnie wiceministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. W środowisku narodowym mówi się o nim krótko: “Zdrajca”.

ZOBACZ TAKŻE: Francuzi zerwali współpracę z Tuchowem. Wszystko przez opór wobec LGBT

Wszechpolacy zaznaczają, że nie odcinają się od działalności Bartosza Sokołowskiego z czasów, kiedy był on działaczem MW. Jak napisał obecny prezes tej organizacji, Ziemowit Przebitkowski – “Zaangażowanie w kampanię Andrzeja Dudy jest godne potępienia i właśnie tego prosimy z nami nie łączyć”. Dobitnie skomentował to także jeden z działaczy Ruchu Narodowego: “Media kłamią o Wszechpolaku za Andrzejem Dudą. Od dawna nie jest w MW. Albo jesteś narodowcem, albo popierasz Dudę. Nie ma nic pomiędzy”. Brudna kampania dezinformacyjna trwa w najlepsze.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY