REKLAMA

Francuzi zerwali współpracę z Tuchowem. Wszystko przez opór wobec LGBT

Francuzi zerwali współpracę z Tuchowem. Wszystko przez opór wobec LGBT

Francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zerwała dwudziestoletnią współpracę z Tuchowem. Wszystko przez to, że władze Tuchowa przyjęły uchwałę przeciwko LGBT.

Francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zerwała współpracę z Tuchowem. Trwała ona od 20 lat, od 2000 roku. Teraz się zakończyła. Dlaczego? Powodem jest uchwała, którą władze samorządowe Tuchowa przyjęły ws. promocji LGBT. To oczywiście słuszne działania polskiego samorządu, chociaż państwo ma dużo więcej narzędzi do walki z promocją LGBT czy wszelkich zboczeń. Politycy ideowej prawicy od dawna zwracali tutaj uwagę na kwestię wypowiedzenia pewnych międzynarodowych umów, ograniczenie fundacji i organizacji finansowanych z zagranicy itd.

Brak obrazka

Niestety, nawet tak symboliczne działania, jak uchwały przeciwko promowaniu LGBT już spowodowały propagandowe reperkusje. Politycy polskiej opozycji na Zachodzie przedstawiali to jako “strefy no-go” dla osób homoseksualnych. Happening aktywisty LGBT, który stawiał tabliczki przed wjazdami do miejscowości, które przyjęły podobne uchwały, przedstawiano jako… prawdziwe tabliczki zakazujące wstępu osobom LGBT. Taka propaganda musiała przynieść konsekwencje. Oberwał Tuchów. Francuscy radni jednogłośnie zdecydowali o zerwaniu współpracy.

ZOBACZ TAKŻE: Child alert! 10-latek został porwany z Gdyni, może zostać wywieziony

“Mimo że wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię, byliśmy zdumieni, gdy odkryliśmy, że miasto Tuchów przegłosowało tę uchwałę” – powiedziała Colette Martin-Chabbert. To doradca mera gminy. Władze są powiązane z… Partią Socjalistyczną. Partią już całkowicie skompromitowaną, której poparcie drastycznie spadło. “Byli zaskoczeni i urażeni naszą decyzją, ponieważ jej z nimi nie skonsultowaliśmy. Jakie konsultacje mieliśmy przeprowadzić? Przecież oni przegłosowali tę uchwałę. Myślę, że nie rozumieją, dlaczego nas to szokuje” – dodają Francuzi.

REKLAMA

Komentarze