REKLAMA

Ruch Narodowy miał swój udział w usunięciu patronatu Lecha Wałęsy

Jak już informowaliśmy, radni powiatu zagłosowali za usunięciem patronatu Lecha Wałęsy nad szkołą w Ustrzykach Dolnych. To inicjatywa narodowca?

Jak informowaliśmy, Rada Powiatu Bieszczadzkiego zdecydowała się uchylić uchwałę, która podjęto w 2012 roku o nadaniu Bieszczadzkiemu Zespołowi Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych imienia Lecha Wałęsy. Według nieoficjalnych informacji wynika, że optował za tym Klub Radnych dla Rozwoju Bieszczad. Za pomysłem było 9 radnych, sprzeciwiło się 6 radnych. Wałęsa wyraził swoje niezadowolenie na Facebooku. Tymczasem radni argumentowali swoją decyzję aspektami prawnymi. Według nich imię można nadać tylko szkołom wchodzącym w skład zespołu szkół.

Teraz się okazuje, że inicjatywa wyszła od jednego z lokalnych radnych, który działa w Ruchu Narodowym. Skomentował to prezes Ruchu Narodowego, poseł i jeden z liderów Konfederacji, Robert Winnicki. „Gratuluję wszystkim a zwłaszcza inicjatorowi przedsięwzięcia i radnemu powiatu, koledze Wiesławowi Sowińskiego z Ruchu Narodowego i Konfederacji Podkarpacie. Brawo!”. Chwilę potem dodał ostro: „TW Bolek nie był, nie jest i nie będzie naszym bohaterem”. Sprawę skomentował też wywołany przez Roberta Winnickiego radny Ruchu Narodowego.

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa nie jest już patronem szkoły w Ustrzykach Dolnych: „Uważamy go za zdrajcę”

„Moją inicjatywę poparło 9-ciu radnych (na 15-stu w radzie). Dwóch radnych z PiS (tylko tylu jest w radzie) reszta to radni niezależni z klubu Radni na Rzecz Rozwoju Bieszczad. Dziękuję. To pierwszy przypadek w Polsce gdzie Pan Lech Wałęsa zderzył się z prawdą historyczną” – napisał Wiesław Sowiński. Warto docenić takie działania. Co prawda opozycja już zapowiada odwołanie do wojewody i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na sprawę żalił się sam były prezydent, Lech Wałęsa: „Jaki jest powód działania radnych? Jeden z nich udostępnił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie plakatu z napisem TW Bolek”.

REKLAMA

Komentarze