REKLAMA

Wałęsa nie jest już patronem szkoły w Ustrzykach Dolnych: „Uważamy go za zdrajcę”

Wałęsa nie jest już patronem szkoły w Ustrzykach Dolnych: „Uważamy go za zdrajcę”

Lech Wałęsa nie jest już patronem szkoły w Ustrzykach Dolnych. Decyzję radnych popiera środowisko sybiraków: „Uważamy go za zdrajcę”.

REKLAMA

Rada Powiatu Bieszczadzkiego zdecydowała się uchylić uchwałę, która podjęto w 2012 roku o nadaniu Bieszczadzkiemu Zespołowi Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych imienia Lecha Wałęsy. Według nieoficjalnych informacji wynika, że optował za tym Klub Radnych dla Rozwoju Bieszczad. Za pomysłem było 9 radnych, sprzeciwiło się 6 radnych.

Wałęsa wyraził swoje niezadowolenie na Facebooku. Tymczasem radni argumentowali swoją decyzję aspektami prawnymi. Według nich imię można nadać tylko szkołom wchodzącym w skład zespołu szkół. Decyzję radnych poparło środowisko sybiraków.

Po sesji Rady Powiatu głos zabrał m.in. Jan Kot, działający w radzie konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych: „Naszym zdaniem i środowiska sybiraków dobrze się stało, że Lech Wałęsa nie jest już patronem szkoły. Nie zasługiwał na taki zaszczyt bo powtarzał, że tylko on obalił komunizm, mur berliński i wyprowadził wojska radzieckie z Polski. To nieprawda”.

Kot ostro podkreślił, że Wałęsa okazał się zdrajcą: „Gdyby nie wielomilionowy ruch „Solidarności” to po Wałęsie nie byłoby śladu, gdyż komuniści mieli doskonały sposób utylizacji ludzi i do dziś nie możemy odnaleźć wielu działaczy opozycji. Uważamy Lecha Wałęsę za zdrajcę, bo kiedy naród wybrał go na prezydenta RP on się odwrócił w inną stronę i nie zrealizował oczekiwań narodu, mimo że wielu z nas oddałoby wtedy za niego życie”.

REKLAMA

Komentarze