Magda Linette z drugim tytułem WTA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Iga Świątek

/ fot. TT/@iga_swiatek

Polska tenisistka Magda Linette wygrała w finale WTA Hua Hin w Tajlandii z Szwajcarką Leonie Kueng. Dla naszej zawodniczki jest to drugi tytuł z rangi International Series. Wcześniej dokonała tego w sierpniu 2019 roku wygrywając turniej w Nowym Jorku.

28-letnia Poznanianka Magda Linette zajmująca 41. pozycję w rankingu WTA pokonała w finale Hua Hin 19-letnią zawodniczkę z Szwajcarii Leonie Kueng. Dla Polski jest to drugi triumf w takiej randze turniejowej światowego tenisa. Wcześniej dokonała tego w Nowym Jorku.

Zobacz także: Czy Sośnierz zdradził Polaków w kwestii złóż naturalnych? [WIDEO]

W pierwszym secie Magda Linette ruszyła od razu do ataku wygrywając dwa pierwsze gemy nie dając rywalce żadnych szans. Dwa kolejne gemy były na korzyść Leonie Kueng, choć szansę na przełamanie miała Polka. Ostatecznie nasza zawodniczka wróciła na zwycięskie toy ostatecznie wygrywając 6:3 w secie.

W kolejnym secie polska zawodniczka pozwoliła swojej rywalce na zdobycie tylko dwóch gemów. Po lekkim kryzysie przy wyniku 4:1 i wygraniu przez Kueng gema, Polka ruszyła do ataku wygrywając 6:2 w drugim secie tym samym triumfując w turnieju.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

tvp.sport

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY